Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt 3 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: KAMBERSKÝ: Kalousek už spoléhá jen na Babiše a Zemana

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 68
  • Poslední: 7.12.2015 8:48
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Komárek 2.12.2015 20:28

https://www.youtube.com/watch?v=pUHqia_RUps

V. Komárek 2.12.2015 20:01

Poslechněte si člověka zralého na blázinec!!!

http://video.aktualne.cz/dvtv/kalousek-andrej-babis-si-balkansky-smirovaci-tunel-neprohlas/r~3ee1fd90984511e5a405002590604f2e/

V. Prokeš 2.12.2015 10:27

Pan komentátor Kamberský opomenul sdělit, že o tom vymezování se proti někomu ta politika v ČR byla, je a i vždy bude. 

               Kdyby se ANO s Babišem a ČSSD nevymezovaly k tehdy vládnoucím stranám ODS, TOP09 a vysvětlovat lidem co všechno dělal Nečas s Kalouskem špatně, tak by nikdy nedostaly tolik hlasů ve volbách. 

             Takže je naprosto legitimní, že se bude Kalousek se svoji TOP09 snažit dát dohromady těch nyní "nemnoho občanů", kterým vadí jak chování a proruské politikaření prezidenta Zeman, tak snaha oligarchy Babiše-Bureše zajistit si svým angažmá ve vládě, výhody pro svůj byznys v Agrofertu.   

                Jak bylo slyšet z jeho projevu na sněmu, je ochoten přijmout pomoc v tomto svém vymezeni se i od demokratické levice, respektive ČSSD, neboť i tam je dost těch, kterým se, jak soustavné Zemanovo kopání do ČSSD, tak způsob vedení ministerstva financí Babišem více než nelíbí.

J. Tobby 1.12.2015 10:09

TOP09 přišla o svého pouťového medvěda a začíná se paktovat s komunisty jak to Kalousek umí a ukázal již dříve. Gazdík utekl. "Rychlé šípy" se rozpadly. :)

P. Ritter 1.12.2015 10:39

Pane Blbby, zcela vyjímečně jste zapomněl do svého rozumkování zaplést "Socbotku".

Příště na to nezapomínejte.

V. Grycz 1.12.2015 10:03

Je to tak. Jen jim nahání hlasy. Taková obdoba štvaní proti Ortelu.

I. Schlägel 1.12.2015 7:30

Tak je pravda, že třeba soc. demokracii stačila svého času jedna negace, ta o "spálené zemi". Zlaté časy ;-)

P. Ritter 1.12.2015 8:35

Ta negace o "spálené  zemi" byla velice příhodná, protože byla vyslovena za světové ekonomické a hospodářské krize, kdy se pravicové vlády  České republiky chovaly zmateně státní dluh rostl ročně až o 200 miliard a ministr financí Kalousek přecházel od samolibých vychloubačných řečí o Česku jako o "ostrovu finančního a ekonomické stability" až po chaotické "utahování opasků" obyvatelům včetně snižování platů policistům, vojákům a státním zaměstnancům o více než 10%. Předchozí vlády ČSSD investovaly do rozvoje a výsledkem byl růst až o 7%. Kalousek místo toho vsadil na "úspory" a výsledkem byl pokles do záporných čísel,

Ve vojenském žargonu "taktika spálené země" znamená ničení průmyslu a ekonomiky - a to právě dělaly pravicové vlády počínaje Klausovou.

I. Schlägel 1.12.2015 8:48

Termín "spálená země" použil Milošek už někdy v devadesátých letech, kdy po světové krizi nebylo ani památky. Jinak Vaše představa o tom, že socialistické hospodaření znamená něco jiného než ničení ekonomiky, je dosti naivní. Což neznamená, že takzvaní pravicoví politici v Česku rádi nepraktikovali nějakou jinou verzi socialismu.

P. Ritter 1.12.2015 9:37

Ke státům se schopnou VLASTNÍ ekonomickou a hospodařskou základnou rozhodně nepatří Česko a jiné země, které rezignovaly na VLASTNÍ hospodářský a ekonomický potenciál a odevzdaly všechny relevantní podniky a úplně všechny banky (kromě národní) cizincům.

Takové země jsou nápadně podobné zemím jako je třeba Rovníková Guinea v Africe, která také žije z toho, že své přírodní bohatství odevzdala cizincům a její občané pracují v cizích podnicích. Zemi tak uniká podstatná část výnosů, která proudí do cizích zemí akcionářům těch zahraničních těžebních společností a podniků. Bohaté skandinávské země a Čína jsou bohaté právě proto, že si zachovaly a zvelebily své podniky, jejich přírodní bohatství spravuje přímo stát a ne soukromníci, neodevzdaly své banky cizincům a investují do svého rozvoje místo slabomyslného a nic neřešícího "šetření".

P. Ritter 1.12.2015 9:42

P.S. - čí jsou des podniky, které založili schopní podnikatelé už třeba v  19. století a které přežily několik devastujících válek, Protektorát a vládu komunistů?

Za Klause jich většina zanikla a ty štastnější vlastní cizinci. Banky to postihlo všechny, samozřejmě kromě ČNB, která je ale řízena voluntaristicky a lze pochybovat o tom, že jedná vždycky v zájmu ČR.

To vám nepřipadá jako ničení průmyslu a bankovnictví?

P. Čech 2.12.2015 9:44

Nezlobte se, ale mně vůbec nepřipadá představa pana Rittera socialistickou. Pouze se snaží pojmenovávat věci a děje pravými jmény. Je třeba si uvědomit, že u nás pravicoví politici, jakož i pravicové politické strany neexistují. Všechny a všichni jsou více či méně socialistické. Typickým příkladem "pravicovosti" politika je právě pan Kalousek. Zejména vyniká pravicovým skutkem zvyšování daní a pouze v jeho vlastním zájmu ochotou vyjednávat s komunisty. Taktéž je třeba nezapomenout, že všechny t.zv. pravicové vlády, ve kterých byl pan Kalousek účasten se zde zapsaly zejména zvyšováním deficitu státního rozpočtu a zadlužováním země v zahraničí. To je opravdu pravicový přístup k věci!

V. Prokeš 2.12.2015 11:02

Rittere, jen ekonomický analfabet si může myslet, že současná vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL má zásluhu na růstu HDP. Na to je ČR jen zrníčkem máku v makovici, aby mohla něco ovlivňovat. Když je celoevropská, nebo celosvětová ekonomicko-hospodářská krize, tak se projeví i u nás, což se za Kalouskova vedení financí stalo, takže i v těchto podmínkách bylo třeba šetřit a to všude i u těch vojáků, policistů a státních zaměstnanců, jak se vám nelíbilo.

           Makroekonomové EU asi ekonomice rozumí, trochu lépe než vy, takže jen tak zbytečně nebyl Kalousek v roce 2012 za krize označen za nejlepšího ministra financí EU. Levičáci tu krizi označili za spálenou zemi a česko-moravsko-slezský proletariát jim to uvěřil a ve volbách si zvolil ty, kteří slibují a rozdávají. Mají ale obrovské štěstí, že převzali vládu, kdy krize skončila a nyní roste HDP až o 5% a přesto, aby se snižoval státní dluh, opět se rozdává. To je politika socialistů, Babiš se sice kroutí, ale nakonec povolil.

P. Maleček 1.12.2015 6:04

No nejhorší je, že Kalousek, Babiš i Zeman jsou háďata z jednoho vrhu sebestředných a panovačných jedinců, majících za sebou velmi temné příběhy spojené s dojením státu a lezením do komoušské zádě.  Jen každý z nich, v zájmu své moci, oblbuje lid z jiné pozice. Kalousek vsadil na obranu svobody a demokracie, ale to mu uvěří jen ti co Zemanovi zblajznou to, že není ruský agent nebo že Babiš není STBácký poskok. Bohužel takých je pořád dost aby tací páni tyli v čele státu. Na úkor těch hlupáků, kteří v nich vidí spasitele světa.

A. Reček 30.11.2015 21:36

Teď ohledně strany TOP 09 to chce zachovat klid a půl roku sledovat její vývoj po sjezdu. Nikdo nevíme jak to bude vypadat koncem jara, kdy začnou markantní propagace stran na krajské volby. Pak budeme chytřejší.

P. Pruner 30.11.2015 19:03

Pěkný pravdivý článek pane Kamberský. TOP09 v čele s Kalouskem nemá konkrétní pozitivní program, jen prázdná prohlášení ve formě pohádek pro voliče. Ve skutečnosti je je založena na negaci - Babiše, Zemana, levice, protiimigrační pravice apod. S tím nemůže být nikdy stranou první kategorie, ale vzhledem k zatimní neschopnosti ODS může získat 10% voličů jejichž hlasy se bude snažit zobchodovat dohodou s ČSSD, Lidovci a ODS. ODS by měla opustit sebevražednou politiku, kdy ze sebe dělá béčko TOP09 (začal s tím p.Nečas v "Kalouskově" vládě) a naopak se od ní pro voliče odlišit což lze poměrně jednoduše, má i výhodu zázemí na nižších stupních politiky.

T. Czernin 30.11.2015 19:03

Topka bez Karla je jako prase bez rypáku. Starej rypák vypadl a novej jaksi nenarost...

I. Schlägel 1.12.2015 7:33

Souhlas. To taková Strana práv občanů je pořád strana s rypákem. Ani nevadí, že je ten rypák pouze jakýmsi čestným předsedou.

J. Lepka 30.11.2015 18:58

Úderný článek, takový angažovaný, jeden by řekl existenční. Inu, čemu se divit, na Babišovinách. Chudák Karel Čapek, který se tak zasloužil o renomé Lidovek, ten musí v hrobě rotovat jak vysokootáčkové dynamo

P. Pruner 30.11.2015 19:06

Máte pravdu, ale kdyby jste nebyl odpůrce ANO, tak byste uznal, že pan Kamberský hodnotí situaci střízlivě, nepíše přeci žádné lži.

P. Ritter 1.12.2015 8:38

Pane Lepko. příměr o rotování Karla Čapka používáte až příliš často, už se z toho stalo nudné klišé.

Měl byste začít vymýšlet nová přirovnání dříve, než ztratí svou původní razanci-

P. Čech 30.11.2015 17:41

Pan Kalousek se blíží ke svému antipodu, panu Babišovi? To je mi ale volovina! Pan Babiš totiž něčeho smysluplného dosáhl, zatímco pan Kalousek od začátku rozvrací politiku a vůbec obecně škodí. Kdyby nebylo pana Babiše a Agrofertu, neměl by co říci. Je to politický zločinec a sněmovní šašek. Nechápu, jak se může najít nějaký volič, který volí politickou stranu v jejíž kandidátce ja pan Kalousek uveden na volitelném místě. TOP 09 si zvolením jmenovaného předsedou podepsala sama nad sebou ortel.

J. Lepka 30.11.2015 18:53

Prosím vás, co smysluplného dosáhl váš guru ? Tak nějak mi to neštymuje se sójovými prasaty, divně vybarvenými kuřaty a prodloužením nuceného ničení životního prostředí i motorů našich aut. A koblížek ? Pamatujete tu pohádku???

P. Čech 1.12.2015 8:56

Pan Babiš vůbec není můj guru. Zejména proto, že je "bývalým" komunistou. Přečtěte si pozorně zákon č. 198/1993 sb. a poznáte, jak přeneseně nazývá členy KSČ. Nicméně jednu věc mu upřít nelze. Podařilo se mu vybudovat koncern, v Evropě téměř ojedinělý. To nelze zastírat. A co vytvořil vedle toho pan Kalousek? Nic. Svou politikou a činností v ní jen pomáhal  (pokud tak nečinil přímo) ničit náš stát. Za jeho účinkování ve vládách došlo prokazatelně k největšímu zadlužování státu a pod.

M. Bilkova 30.11.2015 16:57

Napište mi,prosím,

jméno politika,který by nebyl opilec,nekradl nebo neměl nějaký skandál. Děkuji.

V. Komárek 30.11.2015 18:08

No kdo jiný než Mirek Kalousek!!!! On nepije nekrade nikdy neměl nijaký skandál a taky nikdy nikoho nezbil na ulici!!! Vy to nevíte když se zeptáte jakéhokoliv opilce proč pije, tak vám každý řekne .... JÁ??? JÁ NEPIJU!!!

P. Ritter 1.12.2015 8:43

Kalousek prý dokonce vůbec nesouložil, protože jako správný křesťan to považuje za nemravné. Raději nechal  zachování rodového jména Kalousek na své manželce a na případě.

A. Holík 30.11.2015 16:36

Volil jsem TOP09 od vzniku. Ne proto, ze bych z nich mel radost. Ale nikdo jiny tu proste nebyl. A ne, ODS porad neni duveryhodna. Topka bez knizete je ovsem jeste horsi. Kalousek je bohuzel jen tluchuba a ozrala, ze se prsi na Zemana neni nahoda. Je to totiz konkurence v tech samych disciplinach.

Cim jsem ovsem jako volic zcela v koncich ..

J. Čížek 1.12.2015 7:46

A co se tak podívat na tzv. neparlamentní strany? Mezi těmi tzv. parlamentními opravdu nic moc nenajdete.

V. Komárek 30.11.2015 15:34

Po víkendovém sněmu TOP 09 obletěla sociální sítě fotografie nově zvolené místopředsedkyně strany Jitky Chalánkové, jak pózuje u stánku iniciativy Islám v ČR nechceme (IVČRN). Právě tato iniciativa spolupracuje s hnutím Blok proti islámu Martina Konvičky, který byl 18. listopadu obviněn z podněcování k nenávisti.....................

... TO JSEM ZVĚDAV jak se z toho vylže ten had kkt. Kalousek!!! Bude to i v jeho veřejnoprávní ČT a nebo se tam smí špinit jen president republiky???

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Najdete na Lidovky.cz