18. listopadu 2016 10:47 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Klid po bouři? Z výročí nového režimu se stal trochu smutný svátek

Lidé s budíky a transparenty se shromáždili na Václavském náměstí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé s budíky a transparenty se shromáždili na Václavském náměstí. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Přímý pohled do pražských ulic je lehounce kormutlivý: policejních antonů je snad ještě více, než jich bývávalo na 28. října v letech těsně před převratem. Ale jinak? Božský klid! Žádná rajčata, žádní cizí státníci v ohrožení, žádné červené karty.

Naštěstí ani nehorázné výroky z úst hlavy státu, blokování Albertova před studenty, žádný Martin Konvička s Milošem Zemanem na jednom pódiu. Jako by se bouře vybouřily už o svátku republiky a na 17. listopad zbyly jen paběrky.

Z výročí nového režimu se stal trochu smutný svátek. Nejpozději roku 1997 se proměnil v demonstraci „takhle jsme to přece nechtěli“. Nelze se divit, kvůli účtenkové loterii ani zakazování tibetských vlajek jsme nikdo klíči nezvonili. Možná je to ale pozitivní: pokud nám 17. listopad nepřipadá dost dobrý, znamená to, že stále máme v hlavě jakýsi ideál.

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC OPERÁTOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 28 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz