Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla -4 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Nedostává náhodou Rath více knedlíků než ostatní vězni?

David Rath. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Litovat politika není nikdy potřeba – stejně jako novináře nebo komika. Kdo si vybral drsné řemeslo, musí počítat s nepřízní osudu i s nespravedlností světa. Začněme s europoslancem a kandidátem na šéfa lidovců Tomášem Zdechovským.

Nemám pro něj mnoho pochopení, protože místo aby se věnoval tomu, jak Orgán sociálně-právní ochrany dětí odebírá české děti v českých rodinách, a tím ruší ty nejzákladnější a nejtradičnější struktury, ze všech sil bojuje proti témuž v Norsku. Nic proti péči o norskou rodinu, ale člověk by nějak čekal, že český poslanec má primárně jiné povinnosti. Ale teď mu vybuchl v ruce granát, aniž by si to tak úplně zasloužil.

Pan Zdechovský chtěl ukázat, že KDU-ČSL není homofobní strana, že v jejích strukturách je mnoho leseb i gayů, ale dopadlo to… dopadlo to jako vždycky. Většina čtenářů zaregistruje jen nadpis „Zdechovský spočítal homosexuály mezi lidovci“ a obrázek homofobní strany a homofobního politika je hotov. Zopakujme: dotyčný si za to může sám, místo aby řekl, že v partaji jsou desítky homosexuálů, uvedl přesné číslo, čímž ukázal, že si nějaký takový seznam – byť nejspíše nikoli ve zlém úmyslu – vytvořil. Nakonec to beru stejně jako dobrou zprávu: už i ta nejkonzervativnější strana se chlubí sexuální diverzitou, přičemž ještě před dvaceti lety se snažili oponenti senátora Václava Fischera zdiskreditovat právě plakáty „Homosexuál v Senátu?“

Europoslanec Tomáš Zdechovský.

Europoslanec Tomáš Zdechovský.

Máte doma čivavu? Takového toho malinkého pejska, co váží asi jako pečeně k rodinnému obědu? Tak pod pohrůžkou opakované pokuty dvaceti tisíc korun s ním musíte k veterináři a nechat mu za pár stovek aplikovat podkožní čip. Jinak prý neplatí jeho očkování proti vzteklině. Co na tom, že už od roku 2004 je Česká republika podle Státní veterinární správy vztekliny prostá. Co na tom, že strážníci na většině míst nemají nástroje na čtení čipů. Co na tom, že stále neexistuje centrální registr psů. Očipovat, nebo pokuta! Máte starého pejska který sotva chodí? Nezájem, očipovat, nebo pokuta!

V rámci boje proti množírnám psům jsme zase schválili úplnou oslovinu, která komplikuje život milionům lidí. Ať žije moudrý stát!

Na závěr mám dobrou radu pro pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou. Ta zjevně nemá co na práci, tak kontroluje, na jaké matraci spí lotr David Rath. Vlastně dvě rady. Ta první je zákonodárná: nechť paní Lenka poradí svým kamarádům v politice, ať vrátí do trestního řádu „zostřený trest tvrdým ložem“ – komunisté trest spaní na pryčně bez slamníku udělovali moc rádi. A pak by si mohla najmout soukromého detektiva, aby kontroloval, zda náhodou David nedostává místo čtyř knedlíků šest – to by mohlo být jistě také maření úředního rozhodnutí a trestný čin.

P. S. Jistý Robert Šlachta je momentálně bez angažmá, jistě by tu šmírovací fušku vzal!

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky
Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

Přivřela oči a doufala v polibek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.