Diskuse k článku: KAMBERSKÝ: Penzijní perverze. Vláda chce zvětšit nespravedlnost v důchodech

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 10.4.2018 11:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
F. Svoboda 1.3.2018 18:17

Pokud by zvyšování důchodů probíhalo jako dosud, to znamená o několik stovek korun ( myslím tím 300,-, 500,- nebo až 1000,- Kč, mělo by být stejné pro všechny. Výsledkem totiž je z velké části pouze vyrovnávání životních nákladů - cen potravin, ostatních základních potřeb, nákladů na bydlení atd. Samozřejmě, že zvýraznění zásluhovosti by bylo potřebné, ovšem pokud by se přidávalo v tisícikorunách. To ovšem by bylo možné, až se přestanou dotovat nepracující, zejména více opálení, různé neziskovky a některé projekty, které příliš veřejnosti neslouží viz odlehlé rozhledny nebo basén bez přítoku vody.

J. Šrámek 28.2.2018 9:40

Jsou věci neudržitelné v evropském kontexu.Mzdy,daně a důchody jsou spojené nádoby.Občas některá skupina lidí začne vehementně protestovat,zpravidla ti s vyšším platem,že jsou málo oceněni a chtějí víc.Nyní všichni ,,objevují ameriku",že nelze vyrábět a prodávat za evropské ceny a platit lidem mzdy v ,,čínské" výši.Potom chybí finance na vše ostatní.Proto asi výpočet důchodu nezvládne člověk bez speciálního školení.Podobně,jako výpočet ceny za spotřebu plynu a elektřiny.Bezbřehá solidarita všech se všemi je dědictvím minulosti,kdy jste lopatou vydělali více,jak mnohý inženýr a lékař.Ono to nejde napravit nejednou.Navíc to vyžaduje práci a o tu žádný úředník nestojí. ̈Naopak ty složité výpočty plně dokazují jejich důležitost.Proto nelze platit si vyšší pojistné na důchod a vyšší luxus v nemocnici.

J. Sovák 10.4.2018 11:19

No nemáte pravdu, výhody socialismu v důchodech byly zrušeny již v roce 1990 a za 28 let kapitalismu již téměř všichni co byli nějak zvýhodnění nejsou již dávno mezi námi. Už proto ne, že zvýhodněny byly ty profese kde si důchodci mohli užít již jen malý počet let v důchodu protože měli zničené zdraví prací v podzemí nebo ocelárnách.

J. Kotala 28.2.2018 7:19

Je to trik. Zvýšením důchodu se sníží příspěvek na nájem či jiné dávky.

J. Sovák 10.4.2018 11:22

Je to tak. A tímto způsobem ušetří stát na sociálních dávkách a tyto výdaje musí zaplatit penzijní systém.