Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: KAMBERSKÝ: Šakal a bílý kůň. Půjčky pro nejchudší jsou rejdištěm mafie

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 9
  • Poslední: 6.4.2016 8:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Kodeš 6.4.2016 8:35

E banka půjčovala,půjčovala a peníze v dnových rájech odklon ila.

Co dělá ČNB,co dělá parlament,Senát,soudy a Ovar př svým návštěvách krajů.

P. Balcar 4.4.2016 10:34

Zastropování výše "příslušenství" k dluhu by snad mělo pomoci.

P. Skřivan 4.4.2016 11:37

Spíš by to chtělo rychlejší a spolehlivější rozhodování sporů, čímž by se to zastropování provedlo samovolně. Systém totiž preferuje vymahačské firmy, bagatelní kauzy a nenažrané advokátní kanceláře, které "vyrábějí" náklady na vymáhání uměle. Když jako jednotlivec budete sám vymáhat od neplatiče třeba 5000 Kč, tak se Vám to v životě nevyplatí, protože soud Vám za vystavení platebního rozkazu zaplatí jen soudní poplatek. Většina lidí to raději odepíše, protože na advokáta by ještě dopláceli: od soudu dostanou jen paušál. Článek se tedy netýká drobných věřitelů, jen těch velkých, např. telekomunikačních operátorů, apod.

P. Balcar 4.4.2016 12:13

citace:

Co se týče výše soudního poplatku, lze odkázat na sazebník soudních poplatků, který tvoří přílohu zákona o soudních poplatcích. Dle položky 1/1 písm. a) tohoto sazebníku pak soudní poplatek za návrh na zahájení občanského soudního řízení, jehož předmětem je peněžité plnění, činí:

- do částky 20.000,- Kč – 1.000,- Kč

P. Skřivan 5.4.2016 4:21

... a co z toho ? Předmětem mého příspěvku byla práce na přípravu žaloby, kterou musí udělat buď klient, pak za to nedostane nic, nebo advokát, pak za to klient dostane jen náhradu dle sazebníku, která na skutečnou cenu práce advokáta obvykle nestačí.

J. Kodeš 6.4.2016 8:38

mám jeden příklad z exekučního řízení.Strana 7 v exekuci hlásila nedoplatek za dopis 14 Kč,advokát,který dělá pro kraj k tomu nabalil 14000 Kč a exekutor další peníze.

J. Šrámek 4.4.2016 10:16

Byly to vlády ČSSD,které tyto zákony uvedly do praxe.Z normálních soudních úředníků,vymáhajících dluhy se staly gangy hrabivců.Jakákoliv snaha o jejich regulaci tak vychází vniveč.O majitelích různých agentur půjčujících a vymáhajících peníze,ukrytých v anonymitě ,,daňových rájů" lze jen spekulovat.Nyní to ČSSD dostala sama okusit.Apropos,doplatky na bydlení těch nejchudších(snad) ve výších nájmů apartmánů velkoměst jsou druhým mementem soc.dem. finančního darebáctví.

F. Kusák 4.4.2016 9:50

Musíme kritizovat důsledky pokřiveného bankovního systému. Neplatí totiž, že peníze dělají peníze, protože investičních příležitostí je málo, a to i těch reálných nebo do cenných papírů. Komerční banky vydělané peníze odloží na depozita centrálních bank a nové peníze získají úvěry a na nás střádalech vydělávají pouze díky poplatkům, ale ty už zvyšovat moc nelze. Takže půjčovat a zase půjčovat, to je heslo dne!!

P. Skřivan 3.4.2016 15:53

Dovolil bych si doplnit, že podobným nástrojem jsou i tzv. bagatelní kauzy, kdy samosoudce vynáší rozsudek, proti kterému není odvolání. Pak se z částky 500 Kč může stát i suma přesahující veškerý majetek dotyčného.

Premium

Vážné nemoci nepadají z nebe. Ničí nás stres, shodují se psycholog i psychiatr

Psychiatr Martin Anders (vlevo) a psycholog Radek Ptáček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidské tělo má něco jako vnitřní baterku. Když dlouho jedete na rezervy, vypne se imunitní systém a­ organismus to...

Premium

Elitní trenér o zákulisí MMA, drogách, penězích i zženštilé společnosti

André Reinders | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Pod jeho vedením vyrostl český šampion Martínek, o něhož projevila zájem slavná organizace UFC. Pro boj v kleci...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Popularizátor vědy, novinář a pedagog Jan Tůma vynalezl v 60. letech výukový... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...