Úterý 20. října 2020svátek má Vendelín 13 °C polojasno Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Cedivoda 3.9.2020 16:41

Především bych chtěl poděkovat panu Čechovi, za uvážlivý, logický a konstruktivní přístup k této diskuzi. Politika je definována jako umění řídit. Opravdu řídit obec, územní celek, obor, stát k hospodářské a kulturní prosperitě, ke snášenlivosti a všestrannému rozvoji lidské společnosti. Politika by neměla být prázdným tlacháním, výtahem k moci kariéristů a dobrodruhů, kteří se chtějí realizovat ve veřejném prostoru jen pro ukojení svého ega a k tomu používají naučené fráze a ideologická dogmata posbíraná při svém "studiu" společenských oborů ovlivněných příslušností k zájmům posluhů různých oligarchických skupin "vládců světa". Vše nasvědčuje tomu, že funkcionáři ve vedení tradičních, podle nich "demokratických", politických stran s minimální a nebo úplně žádnou členskou základnou, odtržení od života "normálních" lidí, dokáží jen (za vydatné pomoci některých zkorumpovaných medií a "lidskoprávních neziskovek") rozvracet a rozdělovat společnost, ale ne politicky pro její dobro pracovat. Proto je

Z. Žánová 31.8.2020 10:02

Pane Kamberský, zdaleka nejen důchodci, ale mnoho dalších skupin neměli snížené příjmy. Řekla bych, že Vy asi taky ne. Ale chci zmínit tu početnou armádu státních úředníků, kteří chodili do práce pomálu, zavřeli úřady, to vše za plný plat. To mně vadí víc než ta platba důchodcům. Nebo lékaři ve špitálech, kteří zastavili příjem nových "necovidových" nemocných (zajímalo by mě, kolik mimocovidových pacientů zemřelo díky tomu,že nedostali lékařskou péči). Jenže já - asi na rozdíl od Vás - občas jdu i nakoupit a tomu inflačnímu číslu (meziročnímu) se musím smát. Ceny v obchodech se zvýšily ne o 3,5%, ale i o 50%, např. zelenina a ovoce. U nás nejvíc z celé Evropy...

P. Čech 31.8.2020 12:19

Pan Kamberský zde hloupě žvaní, jako ostatně všude jinde. Ne že bych mu to přál, ale měl by si zkusit aspoň měsíc žít z příjmů, které má naprostá většina našich důchodců. Potom by podobné hlouposti asi nepsal. Ikdyž nakonec proč ne?Když mu za ně někdo, asi nemálo, platí?

P. Čech 30.8.2020 18:02

"Senioři jsou jedinou skupinou, která žádný pokles příjmů nezažila"

Tak to je lež jako věž, jako ostatně všechny žvásty pana Kamberského. Pokles příjmů zažil k a ž d ý důchodce a to při přechodu do důchodu. Dožije se toho i pan Kamberský a potom se na vlastní kůži přesvědčí, jak mu přiznáním důchodu neklesnou příjmy.

F. Doušek 30.8.2020 16:07

Připomněl bych, že důchod v době krize za Kalouska činil cca 44% hrubé mzdy, dnes poklesl na 37%.

Tady nějak vázne "přepočítávání" důchodů.

F. Kusák 31.8.2020 9:47

No právě, ale z jakého základu.

S. Rádl 30.8.2020 8:58

Předesílám, že ač důchodce, tak s mimořádnými dávkami nesouhlasím.

Pan Kamberský by si ale mohl zjistit, co bylo třeba udělat k zíškání příspěvku (25) jako OSVČ. Stačilo vyplnit čestné prohlášení a nikdo to nekontroloval a ani to zkontrolovat nelze. Člověk, který jako OSVČ na vedlejšák uklízel v bufetu za 5 tisíc za měsíc zcela legálně získal 25 tisíc za měsíc uzavření provozu. Nebo se mýlím?

P. Čech 30.8.2020 9:06

Máte pravdu. Jsem také důchodce s důchodem, který nedosahuje ani oficielní hranice bídy, ale s mimořádnými socanskými dávkami také nesouhlasím. Pokud chce někdo důchodcům přidat, což je jistě chvályhodné, má tak učinit zvýšením důchodů a ne socanskou dávkou.

V. Čihák 30.8.2020 12:22

Jako "vedlejšák" těžko.

F. Doušek 30.8.2020 16:04

Co to je "vedlejšák" pro OSVČ? Můžete dovysvětlit?

Jinak je to úplný blábol.

S. Rádl 31.8.2020 9:14

Mám příklad u známé, pracující jako překladatelka a navíc si přivydělává úklidem. Zatímco její hlavní činnost během nouzového stavu pokračovala bez problémů, úklid přestal. Sama se divila, že má nárok na "25"...

P. Čech 30.8.2020 8:38

Demagogie? Neřekl bych. Pan Kamberský by měl zkusit žít měsíc za 10 400 Kč a méně(takto je nuceno žít obrovské množství důchodců) a hned by psal úplně jinak. Srovnávat státní pomoc živnostníkům a důchodcům sice není úplně šťastné, ale aspoň něco. Hamáček měl místo toho zmínit kolik bylo přidáváno poslancům, senátorům a jiným příživníkům. To nebylo 500, to byly desetitisíce měsíčně. Zdá se, že pan Kamberský nedělá nic jiného než že volně soutěží v barvách jedné ze současných opozic (ODS, TOP 09, KDUČSL, Pirátů a STAN).

F. Kusák 30.8.2020 7:49

Jsou to nehorázné lži. Ještě by se dalo pochopit, že šetřit by měli všichni, ale o tom se nemluví. Uvědomme si, že prarodiče běžně suplovali činnost rodičů, aby právě oni mohli normálně pracovat a nemuseli zůstávat s dětmi doma. Zvýšené náklady pak táhli ze svých žebráckých penzí. Neví Kamberský, že obrovské množství exekucí penzistů souvisí právě s nezodpovědným chováním jejich dětí, při neuváženém zadlužování. A co inflace, která právě v dotčeném spotřebním koši důchodců, dosahuje deset a více procent. Jako vždy, za covid a celou tu bídu společnosti, by měla nést odpovědnost ta nejchudší a bezbranná její část. Mladí mohou více pracovat, podnikat, prostě být více aktivní, to ti za zenitem moc nemohou, i když se mnozí i v pokročilém věku se stále snaží, aby svým dětem a vnoučatům mohli situaci ulehčit.

P. Čech 30.8.2020 8:47

Máte pravdu, pane Kusáku. Peníze , které by mohly být dány důchodcům je možno získat racionální činností vlády a vůbec celé moci zákonodárné a výkonné. Zejména zrušením 8, slovy osmi, zbytečných ministerstev a jimi přímo řízených organizací, zrušením všelijakých t.zv. lidskoprávních neziskových organizací, zrušením všelijakých socanských přídavků, příspěvků, pobídek, dotací a dávek s výjimkou těch, které jsou poskytovány lidem nemocným a zdravotně handicapovaným. Jedná se o stovky miliard. Tím směrem se ovšem pan Kamberský nedívá. Musel by totiž jmenovat všelijaké příživníky. T.zv. nepřizpůsobivými občany počínaje a poslanci a senátory a politickými stranami, financovanými ze státního rozpočtu konče.

R. Tesařík 29.8.2020 21:13

Chlapec neví o čem mluví, není potřeba rozebírat jeho teze. Je to rebel. A hlavně si dovoluji naprosto jasně říct, komu není z hůry dáno v apatice nekoupí.

J. Stejskal 29.8.2020 20:02

Zoufalec.

K. Khodl 29.8.2020 18:41

Kamberský je ještě junior, až bude senior možná pochytí více rozumu.;-€

P. Čech 30.8.2020 8:49

Takoví lidé, jako pan kamberský, nepochytí více rozumu nikdy. On se totiž má asi moc dobře. Jen by mne zajímalo, kdo jej za takové žvásty platí.

K. Holub 29.8.2020 18:39

;-) to jevůll! :-P

F. Kusák 30.8.2020 8:00

Ano, a nezávisle na věku.

P. Khail 29.8.2020 15:36

Jak poklesly platy poslanců a soudců? Jak poklesly platy učitelů? Jak poklesly platy ve Škodě Ml. Boleslav? Jak poklesly platy lékařů a zdravotníků? Jak poklesly platy policistů, vojáků a hasičů? Průměrný plat v 1Q/2020 vzrostl o 5%. Autor by měl přestat psát nesmysly 8-o

P. Čech 30.8.2020 8:51

Proč by je měl přestávat psát, když jej za ně někdo , asi královsky, platí? Byl by hloupý! Tím ovšem jeho žvásty nelze omlouvat.

R. Stary 29.8.2020 13:19

Duchodci js0u babisovi volici. Budou ho volit. Budou vdecni. Tomu se rika manipulace volebnich vysledku. Pripomina to Belorusko

P. Khail 29.8.2020 15:39

Nesmysl, viz https://vracovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=756105

J. Šíma 29.8.2020 15:59

Pane Starý a Vy budete volit Babiše, protože Vám snížil základ daně z příjmu fyzických osob, a to ne jednorázově, ale každý měsíc? :-P

J. Paleček 29.8.2020 19:25

To si pište pane Starý.

P. Čech 30.8.2020 8:57

Jsem důchodce a nejsem Babišův volič. Volit jej nebudu, protože u nás se do poslanecké sněmovny nevolí fyzické osoby, ale politické strany a hnutí. To, co říkáte, není žádná "manipulace volebních výsledků", to je pouhý důsledek naštvanosti našich občanů na politiku politických stran, které nejsou schopny racionálně řídit stát. Voliči se houfně obracejí k občanským hnutím a doufají, že ona budou stát řídit lépe než tyto strany. Babiš ovšem dělá jednu kardinální chybu. Paktuje se s některými politickými stranami místo toho, aby utvořil koalici s občanskými hnutími s výjimkou STAN.

R. Stary 30.8.2020 10:36

Pane Cech mate pravdu. V mem vyjadreni je jista nepresnost. Ale co jsem tim minil doufam bylo rozumneno. Babis deklaruje ANO jako hnutii Mam dojem ze ANO se chova jako strana. Jak tomu mam rozumet? Hnuti zalozene clovekem s minulosti Babise ma pro mne podezrele cile i kdyz je nespecifikuje.

P. Čech 30.8.2020 10:59

No, možná máte pravdu, možná ne. Kdo ví? Momentálně nám však nezbývá nic jiného (neuvažuji-li revoluci)než zapudit politické strany, které od roku 1920 nade vší pochybnost prokázaly, že stát řídit nedovedou a tudíž nesmí. Můžeme (my, občané) jen doufat, že občanská hnutí se budou chovat jinak. Ona sice existuje ještě jedna cesta a tou je vypracování a schválení zcela jiné ústavy, odchod od volné soutěže politických stran a vytvoření skutečné zastupitelské demokracie švýcarského typu, kde jsou občané vybaveni nástrojem, kterým prosazují svou většinovou vůli. Referendem a všeobčanským hlasováním, jejichž výsledky musí být obecně závazné. Toto je však přes politické strany zcela neprůchodné a lze jen doufat, že to prosadí občanská hnutí, protože jisté náznaky k tomu mají ve svých programech (ANO 2011, SPD). Jinak opravdu nezbývá lidem nic jiného než zavrhnout současný politický systém, který nemá se skutečnou demokracií téměř nic společného a provést novou revoluci.

R. Stary 30.8.2020 23:46

Diky za vasi analyzu situace v Ceske republice. Jeden diskuter mi sdelil, ze problem u nas je v tom, ze je u nas malo Svycaru. Je to skutecne problem, Vymenit Cechy za Svycary nelze a ani bych to nedelal. Cesi maji ve svych zastpitelskych organech jen spatny priklad. Jsou to lide bez patere. Je to pochopitelne, jestlize realizujeme v jakych podminkach Babis vyrostl a za jakych podminek prisel k penezum a udelal karierieru, Neznam skutecny zivotopis pana prezidenta. Proto neznam priciny jeho lasky k Rusku. To je osudne. Zapad s nami vazne nepocita. Zhobny by byl Babis na Hrade. Videl jsem reakce nasich predtavitelu na cestu pana Vystrcila na jeho cestu. Pokud budou u nas vladnout Zeman s Babisem nelze ocekavat nejakou zmenu. A ta je bezpodminecne nutna.


Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

David Sedmera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...