11. října 2014 16:34 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Václav Hampl se za deset dnů stane senátorem

Komentátor LN Petr Kamberský si myslí, že profesor Hampl to má jisté. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Komentátor LN Petr Kamberský si myslí, že profesor Hampl to má jisté. | foto: © ČTKČeská pozice

Je sečteno pouhých osm procent hlasů na Praze 1, ale dovoluji si drzou prognózu: bývalý rektor Karlovy univerzity, profesor Václav Hampl se stane za deset dnů senátorem.

Ať už bude jeho oponentem Zděnek Schwarz z ODS, nebo jej nějakým atletickým výkonem přeskočí Martin Bursík (TOP09) nebo Laura Janáčková (ANO), v druhém kole každého z nich porazí. Dokonce i kdyby pan Hampl překvapivě postoupil až z druhého místa.

Mluví pro to několik důvodů: centrum metropole je homogenní obvod, takže nepředpokládáme změnu při sčítání (a ani se zatím žádné změny při sčítání neprojevily). Za druhé: pan Hampl má zatím jednoznačný náskok. Za třetí: Václav Hampl nemá žádné „negativní asociace“, což znamená, že v druhém kole bude pro voliče všech neúspěšných kandidátů přijatelnější než jeho oponent, ať už jím bude zástupce ODS, TOP09 či ANO.

Václav Hampl je přesně ten typ, který vyhrává druhé kolo. 

O tom, že je to „pan profesor“, ani nemluvě.

Pane senátore Hample, gratuluji!

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz