19. října 2014 8:30 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Nakládačka vládním stranám

Volby 2014: Ludmila Jelínková, předsedkyně volební komise okrsku č.1 s nejmenší... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volby 2014: Ludmila Jelínková, předsedkyně volební komise okrsku č.1 s nejmenší... | foto: MAFRA – Martin Stolař

PRAHA Senátní volby ukázaly několik malých politických hrdinů.

Zdeňka Hamousová (ANO).

První z nich je hrdinka. Starostka Žatce Zdeňka Hamousová (ANO), která převálcovala ministra školství Marcela Chládka, muže, který byl v televizi a novinách takřka denně.

Jiří Burian (ODS).

Druhým z nich je starosta Sedlčan Jiří Burian (ODS), který přejel bývalého primáře z mnohem větší Příbrami Vladimíra Dandu (ANO).

Zbyněk Linhart, starosta Krásné Lípy.

Pro celostátní politiku je nejdůležitější třetí hrdina: vítězství starosty v podstatě malé severočeské obce, pana Zbyňka Linharta z Krásné Lípy. Linhart získal přes 70 procent hlasů, skoro trojnásobek toho co jeho oponent - úřadující senátor Jaroslav Sykáček (ČSSD).

Výsledky senátních voleb

Pokud si vládní strany neuvědomí, co skutečně lidi v regionu trápí, pak, v tom lepším případě, budou dostávat jednu nakládačku za druhou.

V tom horším se objeví nějaký populista, který převálcuje nejen vládní strany, ale i rozumné starosty.

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.