Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
14. října 2015 12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KAMBERSKÝ: Válka policajtů? Tu by si nepřál ani největší kritik Šlachty a Ištvana

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta | foto: MAFRA - Petr Topič

Ivo Ištvan s Robertem Šlachtou nachystali už druhou velkou ránu. Je zjevné a chvályhodné, že se částečně poučili. Už nechodí s beranidlem, ale v klidu zaťukají na dveře; nevtrhnou o půlnoci, ale zatýkají v úředních hodinách. Také se místo monstrózních tiskových konferencí omezují na krátká prohlášení a jediný, kdo trochu mluví, je policejní prezident. Potud dobré zprávy.

A teď ty horší. Ponechme na chvíli stranou politiku (tedy bývalého ministra vnitra a úřadujícího hejtmana). Je zřejmé, že úder se soustředil jak na kriminální policii, tak na GIBS.
Z první velké akce dua Ištvan–Šlachta je po dvou a půl letech jedno (nepravomocné) osvobození, jinak jsou výsledky zatím žalostné. Coby občané musíme doufat, že teď mají oba v rukou mnohem silnější karty.
Kdyby se i tato operace při soudním přezkumu zhroutila, nebyl by to průšvih jen jednoho policajta a jednoho státního zástupce, ale českého státu jako celku. Museli bychom pak zdrceně konstatovat, že zde policejní party válčí mezi sebou a a kdokoli může s policejní pomocí odstřelit kohokoli - což je stav, jaký si jistě ani největší kritik pánů Šlachty a Ištvana nepřeje.

Petr Kamberský

Autor

Petr Kamberskýpetr.kambersky@lidovky.czČlánky

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.