19. října 2017 10:43 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

LÉKO: Kdo se bude dívat na předvolební debatu? Ve čtvrtek asi jen fanoušci Sparty

Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek. | foto: Lidovky.cz

V přímém přenosu se dnes můžeme dívat na závěrečné volební debaty. Veřejnoprávní Česká televize soutěží se soukromou Novou. Devadesátiminutový duel Zaorálka s Babišem na Nově má výkop večer pět minut před osmou; ČT diskusi lídrů deseti stran avizovala na půl desátou, ale zřejmě začnou zhruba o dvacet minut později, protože Babiš se Zaorálkem potřebují čas na přesun. Otázka ale je, kdo se na tyto diskuse, kde se dají očekávat jen zoufalé sliby, vzájemné napadání, skákání do řeči a údery pod pás, bude dívat.

Navíc je tu ještě něco, s čím programoví ředitelé televizí nepočítali, něco, kvůli čemu sledovanost politiků ještě poklesne. Je to fotbal. Sport, v němž se sice taky fauluje, vidíme i zákeřné zákroky zezadu, ale hráči si na konci utkání přece jenom podají ruce či vymění dresy. 

Dnes večer v Evropské lize odehrají svoje zápasy tři české kluby – Viktoria Plzeň, Slavia Praha a Fastav Zlín. Západočeši hrají v Luganu večer od sedmi, zápas vysílá Nova Sport 1, takže utkání skončí až v momentě, kdy Babiš se Zaorálkem už budou mít hodinu hádky za sebou. 

Výkop utkání španělského Villarrealu proti Slavii je sice stanoven až na 21.05, ale vysílání na ČT sport začíná už v půl deváté. Stejně na tom je Zlín, který bude hrát „doma“ v Olomouci proti dánskému klubu FC Kodaň, takže Moraváci také mají jasno, na co se budou dívat. Oba zápasy skončí před jedenáctou v noci, kdy bude diskuse deseti lídrů také pomalu končit.

Moderátorům čtvrtečních politických diskusí udělají radost pouze fanoušci Sparty, bohatý klub miliardáře Křetínského totiž Evropskou ligu nehraje. V klidu tedy mohou sledovat zápas Okamury, Kalouska, Fialy, piráta Bartoše, komunisty Filipa, starosty Farského, mladého zeleného Stropnického, svobodného Macha, a Babiše se Zaorálkem dokonce dvakrát!

István Léko

Autor

István Lékoistvan.leko@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz