Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KEDROŇ: Česká policie neumí najít ukradená auta, ale na vylepovače vlajek si troufá

Názory

  17:45
PRAHA - Poslední ozvěna návštěvy, která do Prahy přijela na rudém drakovi: dva policisté v civilu napochodovali na půdu pražské filmové fakulty FAMU a začali vyšetřovat, kdo a proč vyvěsil v okně tibetskou vlajku.

Protestní akce proti nekritickému sbližování ČR a Číny se konala 29. března na pražské Kampě. foto: ČTK

U hotelu Hilton rovnou policisté v civilu nařídili, aby vlajka o velikosti A2 zmizela z okna kanceláře. A současně i pohrozili. „Řekli, že kdybychom to vyvěsili podruhé, tak už s tím může být velký problém,“ zněla úřední pokárání.

‚Číňané se zlobí‘, vadily policii tibetské vlajky na FAMU. Škola žádá vysvětlení

Další policejní tým pátral po celé Malé Straně, aby zjistil, kdo promítal protičínský nápis na Hrad. K tomu přidejme řadu drobných potyček, kdy se česká policie chovala jako soukromá ochranka profesionálních čínských vlajkonošů. A připomeňme i zprávu serveru Lidovky.cz, že deset lidí, kteří protestovali proti Zemanovi při jeho návštěvě Karlovarského kraje, se musí dostavit na výslech.

Zase vyšetřování vlaječek?

Chce se vykřiknout: To už budou ZASE policisté v civilu vyšetřovat, kdo a proč vyvěšuje jakou vlaječku?! Buďme ale věcní. Když kritika, tak konstruktivní, říkalo se.

Sundejte tu tibetskou vlajku, nařídila jim policie. V kanceláři u Hiltonu už visí znova

Policisté nemají do čeho píchnout, tím to bude. Dovolujeme si proto přičinit pár tipů. Z 6292 aut ukradených v loňském roce kriminalisté našli nějakých 1500, tedy ani ne čtvrtinu. U krádeží kol byli ještě méně úspěšní: oznámeno bylo 7229 krádeží bicyklů, objasněno sotva 1800. Bytů a domů bylo loni vykradeno k třem tisícům, objasnit se podařilo sedmnáct set případů. Třeba hospodářských trestných činů loni policejní statistiky evidovaly na třicet tisíc, vyšetřila se jen polovina. A to, prosím pěkně, jde jen o oznámené zločiny, z těch latentních ani čárka.

Kdyby se ti policisté v civilu stejně horlivě věnovali těmto deliktům, jistě by to občanstvo ocenilo.

Policisté odvádí aktivisty, kteří se pokoušeli vyvěsit tibetské vlajky místo...
Michaela Krausová na protestu proti návštěvě čínského prezidenta.

Ale vraťme se zpět na zem, tedy na tu českou zem. Spíš než na policejní sebezpyt to vypadá na druhou generálskou hvězdu pro policejního prezidenta Tomáše Tuhého, jehož sbor i v nelehkých podmínkách (rozuměj a doplň dle vlastního mínění a vkusu: demokracie, pravdoláskaři, ...) obstál. Ba co víc: dosáhl kvalit svých čínských soudruhů.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat