Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KEDROŇ: Česká policie neumí najít ukradená auta, ale na vylepovače vlajek si troufá

Protestní akce proti nekritickému sbližování ČR a Číny se konala 29. března na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Protestní akce proti nekritickému sbližování ČR a Číny se konala 29. března na... | foto: ČTK

PRAHA Poslední ozvěna návštěvy, která do Prahy přijela na rudém drakovi: dva policisté v civilu napochodovali na půdu pražské filmové fakulty FAMU a začali vyšetřovat, kdo a proč vyvěsil v okně tibetskou vlajku.

U hotelu Hilton rovnou policisté v civilu nařídili, aby vlajka o velikosti A2 zmizela z okna kanceláře. A současně i pohrozili. „Řekli, že kdybychom to vyvěsili podruhé, tak už s tím může být velký problém,“ zněla úřední pokárání.

Další policejní tým pátral po celé Malé Straně, aby zjistil, kdo promítal protičínský nápis na Hrad. K tomu přidejme řadu drobných potyček, kdy se česká policie chovala jako soukromá ochranka profesionálních čínských vlajkonošů. A připomeňme i zprávu serveru Lidovky.cz, že deset lidí, kteří protestovali proti Zemanovi při jeho návštěvě Karlovarského kraje, se musí dostavit na výslech.

Zase vyšetřování vlaječek?

Chce se vykřiknout: To už budou ZASE policisté v civilu vyšetřovat, kdo a proč vyvěšuje jakou vlaječku?! Buďme ale věcní. Když kritika, tak konstruktivní, říkalo se.

Policisté nemají do čeho píchnout, tím to bude. Dovolujeme si proto přičinit pár tipů. Z 6292 aut ukradených v loňském roce kriminalisté našli nějakých 1500, tedy ani ne čtvrtinu. U krádeží kol byli ještě méně úspěšní: oznámeno bylo 7229 krádeží bicyklů, objasněno sotva 1800. Bytů a domů bylo loni vykradeno k třem tisícům, objasnit se podařilo sedmnáct set případů. Třeba hospodářských trestných činů loni policejní statistiky evidovaly na třicet tisíc, vyšetřila se jen polovina. A to, prosím pěkně, jde jen o oznámené zločiny, z těch latentních ani čárka.

Kdyby se ti policisté v civilu stejně horlivě věnovali těmto deliktům, jistě by to občanstvo ocenilo.

Policisté odvádí aktivisty, kteří se pokoušeli vyvěsit tibetské vlajky místo...
Michaela Krausová na protestu proti návštěvě čínského prezidenta.

Ale vraťme se zpět na zem, tedy na tu českou zem. Spíš než na policejní sebezpyt to vypadá na druhou generálskou hvězdu pro policejního prezidenta Tomáše Tuhého, jehož sbor i v nelehkých podmínkách (rozuměj a doplň dle vlastního mínění a vkusu: demokracie, pravdoláskaři, ...) obstál. Ba co víc: dosáhl kvalit svých čínských soudruhů.

Radek Kedroň

Autor

Radek Kedroňradek.kedron@lidovky.czČlánky

Nebojí se říct, že je autistka. A v závodním tahači Aliyyah Koloc láme rekordy

Aliyyah Kolocová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je poněkud jiná, než obvykle bývají její vrstevnice. Je jí šestnáct, přesto se závodním tahačem už po letišti svištěla...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...

Advantage Consulting, s.r.o.
PROCES&PROJEKT MANAŽER STROJŮ (40. – 50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč