Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: KLESLA: Kafe zabiják. Právní nesmysly někdy nejsou, čím se zdají být

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 24
  • Poslední: 14.5.2018 10:04
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
V. Kolman 14.5.2018 10:04

Co se to děje? Napsal jsem, že: "NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ JE NARODIT SE." a ono mě "to" uvedlo jako autora naprosto jiného příspěvku jiného autora.

V. Kolman 14.5.2018 10:01

VŮBEC NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ JE NARODIT SE!

V. Kolman 11.4.2018 7:55

Ze soudních síní a předsíní:

Při pádu do vany s vřelou vodou jsem si opařil genitálie - to jest pr**l a to ostatní.

J. Jurax 3.4.2018 20:38

Blbost kvete rudými květy.

Tohle je důsledek přemnožení právníků na určitém teritoriu.

Ještě tam chybí upozornění, že to kafe je tekuté a že je tudíž třeba dbát zvláštní opatrnosti při pití, aby nezaskočilo.

V. Dolnik 1.4.2018 22:45

Ono to s tou osmdesatiletou Stellou bylo trochu jinak. Jako spolujezdec v aute si polozila prave zakoupeny kelimek s kavou do klina, kava se vylila a zpusobila ji popaleniny druheho stupne v rozkroku vcetne genitalii. Stravila par dni v nemocnici a kdyz j prisel ucet, soudila se s MacDonaldem, aby oni ten ucet zatahli. Mac Donald mival v te dobe kafe o teplote okolo 90 C, coz pravda neni zrovna teplota vhodna pro piti kavy a mel s tim problemy uz predtim. Stella soud vyhrala a porota ji jeste prihodila, takze zbyla pomerne velka suma i pro ni. Cela story neni tak cernobila, jak se tradicne vypravi. BTW, pred lety doslo podle knihy Klinicka toxikologie k smrtaku v Polsku, kde pri mereni glykemicke krivky dali pacientovi k vypiti nikoliv sklenku glukosy, ale sklenku kofeinu.

P. Balcar 2.4.2018 10:21

Kde se vyskytuje kofein v čisté podobě, že může dojít se záměnou za glukosu?

J. Jurax 3.4.2018 20:45

Ale tatáž porota měla onu dámu zbavit svéprávnosti.

Protože jen dáma velmi pošetilá si dá kelímek s takměř vřícím kafem do klína, aby se mohla opařit. A když dá a opaří se, může si za to sama.

M. Mikulec 1.4.2018 10:20

Právní systém máme sice úplně odlišný, ale kdejaká kravina se do Evropy procedí z USA přes dobrotrousily. Dodnes doktoři nevědí, jestli červené víno škodí nebo ne, dodnes tápou v příčinách většiny chorob.

Ta samá "nebezpečná" látka, která vzniká pražením kávy, se vyskytuje i při pečení chleba a koláčů. Jsou další na řadě "zakázat"?

P. Balcar 2.4.2018 10:28

Ona už snaha regulovat a vyhýbat se procesům tepelné úpravy, při kterých vzniká akrylamid už existuje. Zatím je na každém jestli bude žrát ve velkém něco, co má prokázanou souvislost s vývojem demence.

viz.např.:

Akryalamid vzniká při teplotách nad 120 stupňů Celsia, přičemž čím je teplota vyšší, tím více koncentrace této látky v potravinách obsahujících cukry stoupá. Dosud nejrozsáhlejší výzkum obsahu této látky v potravinách provedlo v minulosti Německo, které prověřovalo téměř tři stovky často konzumovaných potravin. Z výzkumu vyplynulo, že nejvyšší množství akrylamidu bylo naměřeno ve fritovaných, opečených nebo pečených bramborách.

https://www.vitalia.cz/clanky/brambory-neloupat-nekrajet/?ic=articles-related&icc=item-1

M. Mikulec 2.4.2018 16:08

Tak. Jenomže o cukrech ani slovo, a je bez důkazu vytipován viník káva. Jednou akrylamid vadí, jindy vůbec ne. To je úroveň. Lidi nepotřebují hloupé selektivní zákony na to, aby mohli spokojeně žít a svobodně se rozhodovat,že?

D. Stirský 31.3.2018 20:07

Vzpomínám si na článek z roku 2009, byl o finanční krizi - překlad z angličtiny. Dle autora bylo třeba vyvodit toto poučení: Banky se při poskytnutí půjčky budou muset zajímat o to, zda dlužník bude schopen půjčku splácet.

P. Selinger 31.3.2018 18:56

A na mikrovlnce musí být napsáno, že se v ní nesmějí sušit kočky !

M. Košťál 31.3.2018 16:19

V Británii kdysi soud rozhodl, že bumerang, co prodávají v hračkářství, musí mít na sobě varování, že se může vrátit a praštit člověka do hlavy - což se stalo chlapečkovi, kterýmu ten krám rodiče koupili...

J. Šrámek 31.3.2018 16:10

Ono je těžké prý snad i vyrobit žebřík.Nelze vyloučit pád od nepoučené osoby.On neví každý,že při lezení se musí držet!

J. Miksik 31.3.2018 7:06

Jist maso bude zakazano, koureni a piti kavy bude zakazano, soulozit budou jen vybrani jedinci. To bude stav pred pristi svetovou revoluci.

F. Kusák 31.3.2018 12:19

Ale nevěřte tomu, to jsou jen takové nesmysly, protože normální témata nikoho nezajímají. Já si dávám svého českého turka z dobré kávy, a když si vzpomenu na ten komunistický hnus s tzv. liškou, tak jsem docela rád na světě.

V. Braun 31.3.2018 16:47

Nikdo vám nic nezakazuje, jen vám musí být jasné, že to děláte n avlastní nebezpečí :-).

j. jonáš 31.3.2018 18:07

Zatím Vam nikdo nic nezakazuje... Na cigaretách bylo ze zacatku take jenom varování o škodlivosti - zákaz přišel později...

P. Balcar 31.3.2018 23:10

Svým plicím můžete dávat pokouřit dle libosti.

R. Markvart 1.4.2018 0:43

Nemůžete. Nemůžete si třeba zapálit u piva, i kdyby to nikomu v té dané hospodě vůbec nevadilo a kdyby si hospodský sebevíc přál Ván ten komfort, tedy cigaretu k pivu, nebo dokonce cigaretu po jídle, dopřát.

P. Balcar 1.4.2018 8:08

To je právě omyl. Pasivní kouření prostě plicím vadí, akorát hlavě to často nedochází.

R. Markvart 1.4.2018 17:53

O tom jestli plicím škodí nebo ev. neškodí pasivní kouření není řeč. Řeč je o tom, že cigarety jsou legálně prodávaný produkt, mimochodem pro stát zajímavě zdaněný, a o tom, proč hospodský nemůže poskytnout tuto jako regulérní službu, konzumaci tohoto produktu ve své provozovně.

A k tomu pasivnímu kouření: jaký rozdíl, v produkovaných zplodinách, mezi hořením tabáku a hořením dřeva, uhlí, nebo dřevěného uhlí? A že v některých hospodách jsou krby, v některých se na dřevěném uhlí griluje, v některých se dokonce stále topí v kamnech na tuhá paliva. A ostatně ani hoření plynu není zcela jistě bez zplodin.

R. Markvart 1.4.2018 0:39

Ale zakazuje. Například kuřáckou hospodu zakázali a vůbec se neptali, jestli jste si vědom, jakožto provozovatel, nějakého nebezpečí. Prostě nesmíte a tím to zhasne.

Vzhledem k vyjádření protagonistům tohoto zákazu, konkrétně k jejich nadšeným výkřikům jak se jim podařilo prosadit zákaz o kterém se před pár lety nikomu z nich ani nesnilo, není nereálné, že se dneska pustí do boje za další zákaz i jiní protagonisté skleníkově zdravého "života".

Otázkou zůstává: bude to ještě život?

J. Jurax 3.4.2018 20:49

Dobroserové nikdy nepřestanou dobrosrát, protože jsou stiženi psychickou úchylkou, že musí svět učinit jiným, lepším - a to zejména tehdy, když jim na to normální lidi vesměs serou.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...