31. prosince 2009 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

KOLÁŘ: Jak Mejla opět nezklamal

Starosta Prahy 5 Milan Jančík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Starosta Prahy 5 Milan Jančík. | foto: ČTK

V období okolo Vánoc a Nového roku je v politice tradičně mrtvo. Dokonce i novináři, které političky a politici (oh, jak jsem genderově korektní) zajímat zkrátka musí, aby si zasloužili své výplaty, nemají vůbec žádnou chuť – a zpravidla ani důvod – někomu z nich telefonovat a na něco „nesmírně zajímavého a důležitého z politiky“ se ptát.

To "nejžhavější", co se političek a politiků týče (stále jsem nesmírně korektní), je tak maximálně, co dostali pod stromeček anebo jaká mají novoroční předsevzetí. Jistě uznáte, že to může kohokoliv zajímat jen stěží. Pro autory nejrůznějších obdob Politického diáře, včetně mne samotného, ale končí legrace v okamžiku, kdy na ně udeří editoři požadavkem "něco se tam zkrátka napsat musí".

Naštěstí v tuzemské politice existují stálice, které vždy nějakou tu "zábavu" ochotně poskytnou bez ohledu na roční období, svátky, přistání ufounů, vlastně vůbec cokoliv. Jedním z nich je bezpochyby starosta Prahy 5 Milan "Mejla" Jančík z ODS, jehož proslulost už dávno překročila hranice hlavního města. Naposledy se Mejla připomněl, když se jeho mluvčí Radovan Myslík pokusil z globální internetové encyklopedie Wikipedie odstranit všechny zmínky o Jančíkových skandálech.
Tedy od všech možných prodejů městských majetků nejrůznějším známým (vždy to bylo ve "férové" soutěži, samozřejmě, haha) až po Jančíkovo najetí autem na strážníka poté, co ho upozorňoval, že most, po kterém místopředseda pražské ODS (opět gratulujeme Pavlu Bémovi ke "geniálnímu" spojení) přejíždí, je jaksi uzavřený. Mluvčí Myslík (že by nomen omen?) se tyto zmínky pokusil vymazat i poté, co je bedliví strážci Wikipedie vrátili po smazání zpět na jejich místo. "Já jsem Wikipedii dosud needitoval, proto jsem nevěděl, jak mám postupovat. Chtěl jsem tam dát jen odkaz na starostův životopis a jeho webové stránky. Omylem jsem však to ostatní smazal," vysvětloval Myslík svých hned několik pokusů. Trochu to připomíná anekdotu o vrahovi, který se hájí tím, že zavražděný uklouzl a spadl mu přímo na nůž. A pak ještě sedmkrát za sebou...

Zatímco jindy si zve prezident Václav Klaus na novoroční přípitek předsedy všech stran ve sněmovně (od jisté doby, přesněji od svého prvního zvolení, i šéfa komunistů), tentokrát pozval jen Mirka Topolánka s Jiřím Paroubkem. Copak to asi má být ve volebním roce za vzkaz?

V internetových diskusích pod Politickými diáři se dalo v průběhu roku dočíst, že je autor diáře buď fanatický příznivec ODS s namodralým mozkem, fanatický milovník TOP 09 škodící ODS, anebo přesvědčený levičák až komunista. Příznivkyně a příznivci (stále ta vyváženost, zdravím Marksovou Tominovou) levice a pravice se v těchto diskusích dokázali shodnout jen na jediném: autor je někým zaplacený kretén. Přeji všem šťastný a úspěšný rok 2010!

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz