Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

KOLMAN: Jurečkova banánová republika. Jsme země, kde se dává mimořádná odměna za špatnou práci


Marian Jurečka | foto: Jakub Stadler, MAFRA

Premium Názor
Pakliže je pravdivá hypotéza, že ředitele Úřadu práce ČR Viktora Najmona kritizoval již Andrej Babiš, jak nám opakovaně tvrdí ministr Marian Jurečka, a dále platí silná nevyvratitelná hypotéza, že co je od Babiše, ultrašpatné jest, na čemž de facto postavila svůj úspěch dnešní koalice – pak logicky (ne lidovecky) byl Viktor Najmon muž na správném místě. Odvolání Jurečkou pak nedává smysl!

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Ale již vážněji. Českem otřásá aféra předsedy KDU-ČSL a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky. Bývalý ředitel úřadů práce Viktor Najmon mj. tvrdí, že mu ministr Jurečka nabídl za dobrovolný odchod z funkce mimořádnou odměnu. Dosvědčuje to Najmonem tajně pořízená nahrávka.

Nebyl zde dodržen služební zákon a ani dobré mravy. Nelze nabízet přece vysokou odměnu někomu, kdo údajně pracuje špatně. Navíc z peněz daňových poplatníků. To je nejen nelogické, ale i protiprávní.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem
Recept: Pljeskavica s ajvarem a kajmakem

Mleté maso propracujeme rukama, dochutíme pepřem, solí a mletou paprikou. Důkladně vmícháme nadrobno nakrájenou cibuli. Necháme odležet v chladu.