Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Starostové píší

Vánoční strom každou neděli rozezvučí hudba

Ceny elektřiny má obec zafixované do konce roku, takže náklady se od těch loňských lišit nebudou. foto: ARCHIV RADNICE

KRALOVICE (Plzeň - sever) - V adventním čase se v našem městě koná řada nejrůznějších akcí, které pořádají např. Muzeum a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici, Kruh přátel hudby při ZUŠ Kralovice či Spolek Gryspek a také Římskokatolická farnost a Farní sbor Československé církve evangelické v Kralovicích.
  1:14

Město tradičně zajišťuje a organizuje rozsvícení vánočního stromu. To letos premiérově proběhlo v první adventní neděli a obohatilo jej vystoupení pěveckého sboru naší základní školy. Tento rok bude prvně nabídka setkání u vánočního stromu rozšířena i na další adventní neděle: na pódiu se vystřídají žáci mateřské školy (4. prosince) i základní umělecké školy (11. prosince) a poslední neděli před Štědrým dnem vystoupí se svým programem Bára Zemanová.

Zaplatit musíme ozvučení a interpreta posledního programu. Ceny elektřiny máme zafixované do konce roku, takže náklady se od těch loňských lišit nebudou. Pro další roky už bude nutné zvážit, v jakém rozsahu bude možné nabídnout zejména světelné efekty.

KAREL POPEL, starosta Kralovic, SNK – Volba pro aktivní využití volného času

Autor:

Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca
Aby byly potraviny čerstvé: Soutěžíme o chladící kapsy od Nowaca

Chladící tašky jsou užitečné pro udržení potravin a nápojů chladných, když jste mimo domov. Jsou skvělé i pro každodenní použití, například při...