Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: PETRÁČEK: Lekce z mafie. Vražda Kuciaka poukazuje na cosi obecnějšího

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 7.3.2018 15:27
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Cedivoda 7.3.2018 15:27

Další příklad toho, jak si "novináři" zvykli manipulovat veřejným míněním a jak "politici" využívají (v souladu se svými spřízněnými novináři) jakoukoliv událost, které se mohu hodit, i lidskou tragédii k vyvolání zmatů a nepokojů ve společnosti. Nikdo zatím neví co se skutečně stalo. Může to být i tak, že Kuciak byl zastřelen následně po zastřelení jeho snoubenky, která byla cílem pomsty nešťastného vztahu. Všechno tomu nasvědčuje.

P. Čech 4.3.2018 18:19

Vražda pana Kučiaka zatím ukazuje na jediné. Žebyl zavražděn člověk (zde dva lidé). Dost. Více nikdo neví, případ je vyšetřován a někdo je snad i podezřelý. Nikoliv vinen. Různé novinářské spekulace, které se kolem nás rojí jsou trapné. Politici spekulace řeší, zasvěceně se k nim vyjadřují, ovčané demonstrují a na demonstracích hýkají podle příkazů svých ovčáků, novináři obviňují tu toho tu onoho. Že by tito vyčkali konce vyšetřování a sdělení obvinění je ani nenapadne. Nepotřebují moc soudní. Soudí sami. Přidám také jednu spekulaci. Nezavraždil toho novináře náhodou Babiš či Zeman?

A. Stiess 4.3.2018 23:25

Nemáte pravdu - to nejsou novinářské spekulace. Slovenský policejní prezident už oznámil TŘETÍ verzi případu během dvou dnů, což kritizuje i státní zástupce. Podívejte se občas na slovenské weby. Velice "výživná" je 17-ti minutová tiskovka ministra Kalinčáka - stále mele jednu větu - je treba vyšetriť.

A. Stiess 4.3.2018 23:36

Ještě doplněk pro pana Čecha - pusťte si tiskovku presidenta Kisky - také Vám přijde trapný?

S. Vor 4.3.2018 16:48

cosi obecnějšího je maximálně fakt,že je víc než blbý zhebnout proto,že napsal a řešil něco,co do jeho smrti většinu lidí ani příliš nezajímalo.Lidi spíš vyburcovalo,že vzal sebou do hrobu tu holku,která s tím měla pramálo společného.To už je pak frustrující pro všechny.

S. Vor 4.3.2018 16:02

pokud se použije význam slov "nedoložená mafianská verze" Tak Petráček není zdaleka jediný,který ví,že už ten nebo ti dotyční jsou už dávno a dávno mimo Slovensko.Přijeli,vykonali popravu a odjeli....co v tom všichní hledají za vědu a rozvádí teorie.Ti zadržení a pak propuštění Italové se jim asi pěkně vysmáli.Ano pravda bývá ďábelská,ale tak už to chodí.

F. Navr8til 4.3.2018 7:45

Petráček si plete policii s mainstreamem. Policie vždy tvrdila, že mafie je jednou z větví vyšetřování. To novináři spustili bubnovou palbu, že vrahem je italská mafie napojená na Směr a Fica. Vůbec se zatím neprokázalo, že dvojnásobná vražda přímo souvisí s prací Kuciaka. Otevřených možností je více a není vyloučen ani osobní motiv. Proto se také slovenští občané zatím nepřipojují k mediálnímu lynči organizovanému politickou opozicí a novináři. Z celé situace čpí snaha pouličními kravály změnit neúspěch u volebních uren.

J. Kotala 3.3.2018 19:45

Mě teda nepřipadá normální, že jeho poradkyně je holka z Playboye. Diplomaticky absolutně nepřípustné. Na co si léta sbíral to teď schytává.

K. Vyšata 3.3.2018 19:33

Stala se dvojnásobná vražda, odporná a krutá. Jako každá jiná si žádá rychlou a odbornou práci kriminalistů. A co vidíme? Mediální šílenství, kde už je vše jasné. Každý z mediální scény už vyšetřil, viníky označil a odsoudil. To zrovna práci odborníků docela ruší a dělá na ně nátlak. Trochu střídmosti by hlavně u nás neškodilo.

A. Stiess 3.3.2018 19:14

Tak jsem si to přečetl třikrát - ale smysl nakladených slov nechápu. Pole autora je Fico "neprávem" obviňován - ve skutečnosti se v jeho bezprostředním okolí vyskytly dvě osoby s vazbou na podivné byznys (po slovensky biznis) kruhy = Trošková, Jasaň. Ani náhodou by tato dvojice neměla projít bezpečnostní prověrkou - a ejhle má ji. Ministr vnitra Kaliňák ignoroval oznámení o výhrůžkách adresovaných zastřelenému novináři - a nic. Ale podle Petráška je Fico oběť zbrklých a nekritických obvinění.

R. Stary 3.3.2018 19:21

I pan Petracek to po sobe neprecetl. To se stane kazdemu.

R. Vašíček 3.3.2018 20:14

Kočner sa začal Kuciakovi vyhrážať – oznámil mu, že „sa začne zaujímať o jeho rodičov a rodinu [...] že ak zistí ‚akúkoľvek špinu‘, tak ju zverejní“.[7]Kuciak preto v septembri roku 2017 podal na Kočnera trestné oznámenie.

https://goo.gl/2XJndP

Čo také by mala polícia s takým oznámením robiť??

J. Poláček 3.3.2018 21:06

Řekl bych, že se pan Petráček zamýšlí nad tím, jak "zbrklé a nekritické" hodnocení událostí v médiích může být následně využito ke snadné obraně problematických řešení či osob, kdy jsou pak "snadno polykány" i oprávněné námitky proti nim. Nezdá se mi, že by se Fica přímo zastával.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...