Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

LÉKO: Pane Bakalo, vraťte se! Karlova univerzita potřebuje čisté peníze

Upřímně řečeno nechápu, proč má Zdeněk Bakala strach vrátit se do České republiky. Možná mu to poradil jeho advokát Andrew Schapiro, velvyslanec USA v Praze v letech 2014 až 2017. Taková přehnaná obezřetnost není namístě ani po rozhodnutí sněmovní vyšetřovací komise k OKD, která chce podat trestní oznámení na některé aktéry skandální privatizace. Včetně Bakaly. Tomuto americkému dolarovému miliardáři českého původu žijícímu nejspíš ve Švýcarsku ze strany orgánů činných v trestním řízení totiž v Česku nic nehrozí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 25.10.2019 14:16

Pane Bakalo - vraťte se - republika potřebuje ( vaše ) čisté peníze když Kellnerovy peníze smrdí.

Autor uhodil hřebíček na hlavičku.

J. Polanecký 18.10.2019 9:46

Na tomto "novináři"Lečovi je sympatické, jak přímočaře dokazuje, kdo ho platí a za co.

J. Václavíková 13.10.2019 19:04

R^

P. Cis 13.10.2019 12:32

https://necyklopedie.org/wiki/L%C3%A9ko%C5%99ice

Š. Strojmír 13.10.2019 9:23

Argumenty? Dělení na pravdoláskaře a ty ostatní jaksi nesedí. Nejsilnější opozicí a taky nejvíce kritickou k Babišovi jsou Piráti a tu komisi k OKD vedl jejich člen. Problém Kellnerových peněz pro UK netkví v jejich majiteli, ale v tom, že Home Credit potřebuje pro své podnikání v Číně a v Rusku silné politické krytí a v dohodě požadoval, aby obě strany ctili dobré jméno té druhé. Což jaksi v oboru sinologie, historie a dalších nejde, ledaže by rezignovali na předmět svého bádání což je i soudobá historie a například mapování politického vlivu ČLR na tyto společnosti a třeba na politiku ČR. Ještě něco?

Š. Strojmír 13.10.2019 9:15

Tak především. Piráti jsou tady momentálně nejsilnější opozice a komisi k OKD vedl jejich člen. Nějak to do dělení na pravdoláskaře a ty ostatní nesedí. Nesmrdí Kellnerovy peníze pro univerzitu, ale to, že k tomu, aby je mohl nadále získávat v Číně a v Rusku potřebuje politické krytí a to už problém je. Čína by totiž mohla požadovat změnu v přístupu hodnocení politiky Číny na filozofické fakultě UK. Navíc smlouva obsahovala klauzuli, že obě strany musí dbát na dobré jméno té druhé, takže by sinologové, nebo historici a další nemohli nijak kriticky komentovat napojení Hoce Creditu na čínský establishment. Isztván Léko v tomhle textu prokazuje servilitu Babišovi, stejně jako to udělal dříve, kvůli čemuž odešli někteří redaktoři, kteří ho zkritizovali za to, že se nechal Babišem úkolovat.

P. Cis 12.10.2019 11:49

Ráčej přijet, ovšem na premiéra to není zdaleka...

"...nakoupil bych hlínu a pěstoval inu

jenom tu květinu, tu a žádnú inú

rostlo by napravo, rostlo by nalevo

pro tebe má děvo jen to sladký dřevo..."

J. Laker 12.10.2019 8:41

Moc pěkně napsáno !!!!!!!!

J. Šilhan 12.10.2019 8:14

Nene, Mára je jen dělník propagandy (i když vysoce kvalifikovaný). Pan Léko je o úroveň výš - a lidé s liberálním myšlením jsou pro něho dnešní ztělesnění ZLA.

Očekávám, že on bude ideový vůdce české verze Orbánovské normalizace. Ještě se budeme všichni divit.

J. Šilhan 12.10.2019 8:07

Ale vždyť text Orbána Léka je čistá agitka. Z odporu ke Kellnerovy může lásku k Bakalovy spojovat jen ryzí novinářský Kojzar.

I. Jemelka 11.10.2019 21:59

a co na to prezident Zeman?

P. Vostrý 11.10.2019 21:43

Je otázka, zda to psal Léko sám, nebo mu v tom pomáhal Mára Prchal.....

P. Pruner 11.10.2019 21:05

Já Vám Vaše názory vůbec "neberu". Jen konstatuji, že jste nenapsala nic konkrétního. Komise žádné svolení ke stíhání nedává.

J. Václavíková 11.10.2019 19:42

Nepodsouvejte mi váš způsob myšlení, tedy nekritické fandovství.

Celý článek je dokonalou ilustrací demagogického nástroje zvaného podsunutý argument, neboli slaměný panák. Podsouvá těm, co je Léko obviňuje, že nechtějí dovolit stíhání Bakaly, navíc překrucuje skutečnost, protože komise s ničím konkrétním nepřišla, jen dala svolení ke stíhání. Tak ať stíhají! Má snad někdo ze jmenovaných něco proti? Citujte je!

Problém není v jakémsi hypotetickém a neexistujícím odporu proti stíhání, ale pouze v nedostatku důkazů proti Bakalovi. Kdyby jakýkoliv důkaz existoval, můžete vzít jed, že by už dávno Babiš zařídil, aby seděl.

M. Panter 11.10.2019 18:42

Skvělé napsáno...a to jsem si už opravdu myslel , že na téma pána provdolásky Bakaly je všeobecný zákaz cokoliv napsat , co by zpochybňovala jeho falešnou svatozář.

J. Šilhan 11.10.2019 18:04

Takový výron nenávisti k lidem smýšlejícím liberálně se jen tak nevidí. Jsi student Karlovy univerzity? Miluješ Bakalu, neosvazák Léko rozhodl!! Jsi soudce? Rozhoduješ politicky v neprospěch Zemana? Jsi policista? Jsi neschopný!!

Pan Babiš nás cpe do Maďarska, tohle je upřímné vyznání fanatického Orbánovce. A dokud někdo nezavře hubu čemukoliv liberálnímu, nebude Lékova parta lži a nenávisti spokojena. Sledujeme novodobou verzi honu na žida/třídního nepřítele ... ehm vlastně liberála.

PS Jsem liberál. Přiznávám svou vinu a raduji se z každé hodiny, kdy nebudu Lékovou úderkou odhalen jako zrádce lidu.

P. Pruner 11.10.2019 17:53

Paní Václavíková my víme komu fandíte. Ale rád bych si přečetl nějaké věcné argumenty na téma proč nemá autor článku pravdu ? Ve srovnání se sněmovní vyšetřovací komisí je ještě mírný a to ta komise se usnesla hlasy všech stran, tedy i těch Vám blízkých.

P. Pruner 11.10.2019 17:49

Pěkně a výstižně napsáno pane Léko.

J. Václavíková 11.10.2019 17:41

Ostatně, tento slint poplatný vašemu zaměstnavateli jen zapadá do obrazu té správné novodobé žurnalistiky. Jež se k ruce mocných lísá a líbá, zatímco štěká na ty, na něž tato ruka ukazuje.

Milionchvilkaři nemají žádný důvod bránit Bakalu, pokud by pro jeho obvinění byly důkazy. Pročpak je asi váš majitel, přestože vlastní ministerstvo spravedlnosti už tolik let, nedokázal obstarat? Že by žádné nebyly? Snažte se víc a obstarejte je.

J. Václavíková 11.10.2019 17:30

Ještě štěstí, pane Léko, že jste nenapsal panu Babišovi. O čisté peníze. Pročpak asi tu jako fackovací panák vždycky slouží jen ten, kdo o žádnou politickou moc neusiluje, zatímco ti špinavci, co po ní právě sahají, jsou přehlíženi?

P. Král 11.10.2019 17:27

Touché R^


Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...