Kdepak, teď už to funguje jinak: Je užitečnější uplácet levicové poslance, nebo shánět levicové argumenty? Nápověda včera přišla z nečekané strany, z blogu bývalého šéfa KSČM Jiřího Svobody na Aktuálně.cz.
„Bude-li na našem území jakákoli složka amerického bezpečnostního systému s americkými vojáky, máme o suverenitu a bezpečnost postaráno,“ píše Svoboda. Proč? Protože zranitelní bychom pak byli jen tehdy, kdyby se nějaká země vrhla do globálního konfliktu. No a v takovém případě bychom nezůstali ušetřeni radar neradar. Klobouk dolů, Svobodova argumentace nemá chybu, ve své racionalitě i emotivnosti by v téhle zemi nenašla soupeře.
V Izraeli, zemi stále ohrožené, se říká, že zatímco konsenzus pro mír musí zajistit pravice, konsenzus pro válku zase levice. Jiří Svoboda ukazuje, že na tom něco je, i když nejde přímo o válku, ale o preventivní obranu. Důležité je, že takto radar obhajuje levičák, komunista. Proč jsme jeho argument v takhle jasné podobě neslyšeli od vlády?
Levice pro radar
Kdokoliv hájí americký radar v Brdech, nemůže popřít, že levicové argumenty potřebuje jako sůl. Dvě zelené poslankyně a jeden lidovec jsou už předem proti, vládní „opory“ Melčák s Pohankou zase pod vlivem Miloše Zemana, to není pro vládu hezká perspektiva. Kde vzít hlasy a nekrást?
Největšími odpůrci stavby radaru jsou komunisté. Snímek je z protestní akce na Tylově náměstí v Praze. foto: Michal Doležal, ČTK
Rusko vysílá jaderný signál Západu, varuje ruský expert. Zdrženlivost Moskvy prý není neomezená
Renta pro manželku prezidenta je ukázkou dvojího metru vlády. Rozdává peníze podle sympatií?
Masy lidí místo granátů. Je Moskva po Vuhledaru tak silná, že řešením bude jen příměří za cenu územních ústupků?
Pronájem bytu 2+kk, 50 m2, Dubí, ul. Ruská
Ruská, Dubí, okres Teplice
11 000 Kč/měsíc