Lidi se budou muset stěhovat, a ne že ne

  20:53
Ad LN 18. 10.: Vodní díla: Nikdo nikoho nevystěhuje
Chtěl bych se vyjádřit k dopisu p.Hugo Roldána - reakce na článek "Nové přehrady - přesun tisíců lidí", který byl uveřejněn v Lidových novinách
18.10.2006 v rubrice "Dopisy redakci".
Pan ředitel Roldán se v popisované problematice asi příliš neorientuje,chtěl bych proto některá jeho tvrzení opravit.
Problematiku všech víc než dvou set vodních děl neznám, seznámen jsem pouze s rozsahem vodního díla Vestřev poř.č.4 PHP o němž Vám píši.
K výroku "kvůli stavbám vodních děl nikdo nikoho vystěhovávat nenavrhuje" podotýkám:
Při realizaci vodního díla Vestřev tak, jak je v PHP navržena, bude zaplavena větší část obce Horní Olešnice včetně místních částí Přední a Zadní Ždírnice, menší část obce Dolní Kalná. Přímo zaplaveno bude bude více než sto rodinných a bytových domů, vystěhovat se bude muset několik set lidí.
Plán na výstavbu vodního díla Vestřev vznikl v sedmdesátých letech dvacátého století, tedy v éře "komunistických plánovačů".
Uklidňuje mne ujištění autora že "životy občanů nejsou a nebudou ohroženy".
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.