18. května 2017 1:06 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Do Litvínova za kulturou i sportem

Centrem společenského a kulturního dění ve městě je zrekonstruovaný zámek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Centrem společenského a kulturního dění ve městě je zrekonstruovaný zámek... | foto: ARCHIV RADNICE

LITVÍNOV (Ústecký kraj)  Návštěvu našeho města, ležícího na úpatí Krušných hor, ocení rodiny s dětmi i jedinci, sportovní i kulturní nadšenci, prostě lidé všech věkových kategorií. Turisté i cykloturisté mohou využít udržované turistické trasy i cyklotrasy přímo ve městě i v jeho malebném okolí. Jako příklad mohu uvést rekreační areál Nové Záluží, vhodný pro in-line bruslení, procházky i rybaření.

Letní koupaliště obklopené zelení, nabízí nejen relaxaci, ale také sportovní a kulturní vyžití, mezi které lze započítat i letní kino pod širým nebem. Při procházce městem turisté narazí na umělecké skvosty světového významu, mezi které patří mozaiky Zdeňka Sýkory.

Centrem společenského a kulturního dění ve městě je zrekonstruovaný zámek Valdštejnů. V jeho prostorách je několik zajímavých výstav a expozic. V letošním roce je velkým lákadlem unikátní expozice Fenomén továrny HELLER & SCHILLER, která nabízí ve čtyřech sálech zámku pohled do historie výroby hraček HUSCH v Horním Litvínově. Mechanické hračky lze vidět přímo v akci. V jednom sále je velký panel s modelem kolejiště a nádraží se vším, co k tomu patří, tedy i s funkčními vláčky. Výstava zaujme malé i velké návštěvníky a v každém případě stojí za to se za nimi do Litvínova vydat. Zámek nám dělá opravu radost, stal se centrem kulturního dění ve městě a návštěvnost neustále stoupá díky poutavému programu, který si každý může najít i na našich webových stránkách.

KAMILA BLÁHOVÁ, starostka Litvínova, ANO

KAMILA BLÁHOVÁ, starostka Litvínova, ANO

KAMILA BLÁHOVÁ, starostka Litvínova, ANO

Najdete na Lidovky.cz