130 let
Twitter (ilustrační foto)

Twitter (ilustrační foto) | foto: Reuters

Názor

MACHÁČEK: Kdo všechno má ještě účet na Twitteru

Názory
  •   13:35
Americký konzervativní časopis Daily Wire se zabývá tím, kdo všechno (například) má po vymazání Trumpova účtu na Twitteru a Facebooku (a desítek tisíc jeho následovníků) ještě na Twitteru účet.

Tak například twitterový účet stále má Louis Farrakhan, nejznámější americký antisemita dnešní doby, který běžně označuje židy za termity. Farrakhan píše o „satanských židech“ a „synagogách satanů“ apod. Některé jeho tweety jsou označeny a vymazány, ale twitterový účet zůstává.

Twitterovým účtem též disponuje například ambasáda Čínské lidové republiky ve Washingtonu, která má 78 000 následovníků. Tento účet slouží k šíření čínské komunistické propagandy ve světě – včetně lží o čínském chování vůči Ujgurům a Hongkongu.

Twitterový účet má k dispozici newyorská Antifa, a to navzdory sloganům, které podporují násilnou rétoriku i pouliční taktiku. Antifa je anarchistická, marxistická a vcelku militantní organizace. Účet Antify také běžně šíří fotky lidí, s nimiž nesouhlasí nebo ideologicky bojuje, a označuje je jako nacisty a fašisty, takže se mohou stát předmětem útoků.

Nicolás Maduro, venezuelský diktátor, se také může stále radovat ze svého nedotčeného twitterového účtu.

Íránští duchovní mají twitterové účty apod.

V podstatě tohle všechno snad netřeba příliš komentovat. Je zkrátka zjevné, že cenzura na Twitteru se neřídí povzbuzováním k násilí či obavami z domácího terorismu, ale je prováděna výhradně za účelem vnitroamerického politického, ideologického a mocenského boje. Ve jménu jakobínského pokroku proti všem konzervativcům, konstitucionalistům a nakonec vůči všem svobodomyslným lidem, kteří se radují z toho, že mají lidé různé názory na různé věci a mohou si je bez zábran a s potěšením vyměňovat.

Až na to přijde čas, začnou technologické firmy, které se bojí rozdělení ze strany státu, plnit i zadání nové zahraniční politiky, ale zatím mají příliš práce s vymazáváním, blokováním, označováním, nahlašováním a udáváním – především doma v USA.

Nějací Ujgurové nebo situace ve Venezuele, to je technologickým oligarchům postupujícím ruku v ruce s nastupující garniturou úplně ukradené, pokud to tedy zatím vydělává peníze a dá se pořád ještě kšeftovat s osobními daty uživatelů.

Autor: Jan Macháček
  • Vybrali jsme pro Vás