MACHALICKÁ: Hoši jsou teď na jedné lodi. Nebere mi hlava, že se spojili Knížák, Róna a Černý

Premium

Milan Knížák (28. října 2020) | foto: Dan MaternaMAFRA

Ve výtvarném oboru se v poslední době dějí věci. Jako třeba petice devadesáti umělců proti vedení Akademie výtvarného umění, Národní galerie a Chalupeckého ceny (už ji podepsalo 1600 lidí). Záležitost již na tomto místě trefně komentoval kolega Zbyněk Petráček.

Petice, kterou sepsala Barbora Šlapetová, míchá jablka a hrušky a lze ji interpretovat všelijak, třeba jako organizované vystoupení jedné spíše starší skupiny umělců proti umělkyni spíše mladší, která byla se svým projektem vybraná na Benátské bienále. Anebo jako pozérství někdejších bouřliváků, již se staví do pozice moralistů, kteří se nikdy neopili ani si nepráskli jointa a teď bědují nad zpustlostí studentů AVU.

Tento článek je součástí iDNES Premium

Mimořádná nabídka

  • Expertní testy, které vám reálně ušetří peníze
  • Hloubkové analýzy a kompletní archiv
  • Čtení všech článků bez omezení

První měsíc za 19 Kč

Předplatit
Vstoupit do diskuse (6 příspěvků)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.