- Už minule jsem tu zmiňoval, jak politici nadšeně žonglují se zkratkou ETS2, což jsou emisní povolenky nového typu, které od roku 2027 všem dramaticky zdraží benzín a vytápění domů. A jde to ještě dál. Pirátská europoslankyně Markéta Gregorová v televizní debatě několikrát zopakovala, jak EU bude dopady ETS2 mitigovat. To znamená zmírňovat nebo oslabovat, ač to více připomíná tajemné slovo humidovat ze starého seriálu Návštěvníci (tam se humidovalo o stošest). Proč paní pirátka mluví jako eurodylina? Vždyť ne tak dávno ukázala, že se umí vyjadřovat polopaticky a krásně česky (slovo prcat pochází ze staroslověnského prčet, což označovalo páření koz). Možná by jí prospěla častější humidace…
- Národ už zase tápe. Šéfka eurokomise Ursula von der Leyenová se tento týden vyslovila pro rozumné partnerství Evropské unie s Čínou. Jak to ale jde dohromady s tím, že prezident Petr Pavel říká o Číně, že to není přátelská země a Evropa se musí zbavit veškerých iluzí o ní? A že šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová hovoří o čínské hrozbě a vysocí politici z její TOP 09 o bezpečnostním riziku a nepřátelské zemi? Tak je Čína arcilotr, anebo rozumný partner? Plukovník Foltýn se při psaní nové komunikační karty pro vládní politiky asi dost zapotí…
- Europoslanec Filip Turek se zamotává do kauzy údajného znásilnění a týrání své někdejší přítelkyně. Jeho způsob obrany, tedy že je do něho zamilovaná a žárlí na něj novinářka, která kauzu otevřela, se ale zdá být tím úplně nejpitomějším ze všech, které se nabízely.
- Na čtvrtečním hlasování europarlamentu o odvolání Ursuly von der Leyenové bylo člověku nejvíc líto české ODS. V ní snad všichni vědí, že Leyenová symbolizuje to nejhorší z dnešní EU – naprostou odtrženost od reality, novodobé svazáctví a sebevražednou ignoranci. Návrh na vyslovení nedůvěry navíc podal rumunský kolega ODS z jejich frakce ECR. Ovšem předseda ODS Petr Fiala Leyenovou miluje, stejně jako celou bruselskou centrálu, v níž nepochybně po odchodu z české politiky skončí. Proto trojice europoslanců v čele s Alexandrem Vondrou musela setrvat v sále, alibisticky nehlasovat tak ani tak - a tím pomoci Leyenové přežít. Čímž ale ODS převzala spoluzodpovědnost za všechno, co tato paní ještě vyvede.



















