Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

ZVĚŘINA: Dny Markéty Pekarové. Některá srovnání jsou ošidná

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). foto: Profimedia.cz

Názor
Srovnávat Dny NATO v Mošnově s protivládní demonstrací v Praze je svůdné. Podlehla i šéfka sněmovny Markéta Pekarová Adamová, a aby svým slovům dala důraz, označila pražskou akci za dny Varšavské smlouvy.
  18:00

Proč? V Praze o obnovení Varšavské smlouvy nikdo ani necekl, naopak lidé, kteří tam dorazili, byli plní negativních emocí. Nechtějí budovat nic.

Předsedkyně TOP 09 si touhle hodně nepovedenou metaforou pouze usnadnila život. Vypořádala se, asi patrně jednou provždy, s lidmi, kteří protestovali proti vládě. Škrtla je, shodila ze stolu, a naopak si přivlastnila všechny, kteří se vypravili do Mošnova. Jako by svou účastí na military show všichni ti milovníci zbraní i náhodní zvědavci jednohlasně stvrzovali bezvýhradnou podporu vládě.

Pekarová slibovala úspory ve sněmovně, ale výdaje vzrostly o desítky milionů. Kde se utrácelo nad plán?

Zvláštní je, že v televizní debatě paní Pekarová vyčítala opozičnímu předákovi, že v parlamentu zdržuje, protože jeho projevy (a projevy opozice obecně) jsou nevěcné. Dost možná ano, ale funkcionářka Pekarová je tou poslední osobou, která by měla jakoukoli věcnost posuzovat.

Nálepkování a podsouvání zlých úmyslů není znakem rozumné politiky.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!