Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 0 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: MARVANOVÁ: Čeho se bojí ředitelé ČT a ČRo? Nyní jsou závislí na politicích

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 20
  • Poslední: 14.12.2016 19:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
S. Ševeček 14.12.2016 19:42

Zrušit ty veřejnosprávné instituce!

P. Minařík 10.12.2016 12:11

No samozřejmě, že se ředitelům nelíbí být někomu zodpovědný. Komu jinému by měli být zodpovední než voleným demokraticky zástupcům. To pravdoláskařům líbit nebude, přijdou o svoje hlásné trouby.

J. Jelínek 10.12.2016 8:45

Zrušit veřejnoprávní media.Zakázat jejich nový vznik zákonem. Kdo je potřebuje?

P. Khail 10.12.2016 10:56

Například já, veřejnoprávní média produkují mnohé vynikající pořady, které žádné soukromé médium nikdy produkovat nemůže a nebude. Je ale k úvaze zeštíhlení VP médií, dokazuje to i duplicita stejných pořadů na různých kanálech a stálé opakování letitých, mnohokrát obehraných pořadů. Myslím, že redukce na polovičním rozsah by byla ku prospěchu, s tím by se mělo spojit i zrušení reklam. Pokud občané platí poplatky mají právo nebýt otravováni reklamními vstupy.

P. Skokan 10.12.2016 6:48

Predpokladam ze tou objektivitou a nezavislosti v nemecku mate na mysli i neinformovani o jistych udalostech loni...... Tak to snad radsi cesky model...

V. Getz 9.12.2016 20:59

No aby to řídili lidé neziskovek je z bláta dolouže. Navíc ten výplach u začal a změna je dost nemožná. ČRO tam ještě existují možnosti a jistá svoboda, skvělá Vltava kde Hurník udržel jistou kvalitu,Praha dnes Dvojka naštěstí odejit šlený Ostrýco rušil vše co fungovalo,ale pořád je možnost pozvat lidi jako Cílek apod.. ČT tam už to ale je nemožné, zpravodajství průměrní moderátoři,Tvarůžková apod.,dokunety aj.. co jde dnes Bedekr proti kvalitním cestovnm dokumentům apod.,tam ve změnu nevěřím.

J. Václavíková 9.12.2016 20:43

Ta měna je velmi rozumná. Oposmluvníkům se ovšem líbit nemůže!

F. Navr8til 9.12.2016 20:26

Elitám v čele s Marvanovou se nedá svěřit ani klíč od veřejných toalet! Česká televize se ničím neliší od komerčních televizí, snad jen tím, že její zpravdoajství je více prolhané a neobjektivní. Marvanová a spol stále hledají cesty, jak s definitivní platností přiklepnout rozhlas a televizi hvězdám Velké spacákové revoluce. Normálně myslícímu občanovi je zřejmé, že situaci může vyřešit jen zrušení koncesionářských poplatků. Vysílání by se mělo platit ze státního rozpočtu a být pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

I. Dvořák 9.12.2016 20:39

Milý F. Navrátile. Ono zde vůbec nejde o paní Marvanovou. Ono jde o zákon. Na jedné straně Vy i Váše ozvěna "Pruner" nadáváte na ČT a straně druhé se bráníte změně. Cílem onoho zákona bude to, že "Rada" bude naprosto odňata jakékoliv vazbě na vedení ČT i ČR, jejich generálních ředitelů. A co se týče paní Marvanové, tak se samozřejmě Vy i kolega Pruner opět, nevímpokolikáté opět mýlíte.

J. Schwarz 10.12.2016 7:58

Jenže kolik radních by "rada" měla mít, aby v ní byl zastoupen kdekdo jak pravila paní Marvanová? Postižení? "Dvouprocentní menšina"? Romské organizace? Zahrádkáři? Aby se do rady při poměrném zastoupení dostal "gay" musela by být padesátičlenná. Taky mám dojem že tímhle způsobem by se celá "rada" dostala pod kontrolu neziskovek, ergo Sorosových a "evropských" peněz. Pak by média veřejné služby ovládalo ještě užší politické spektrum než dnes. Lépe by opravdu bylo zrušit koncesionářské poplatky a "média" zprivatizovat. Ať si je ten Soros rovnou koupí, i s Tvarůžkovou a Fridrichovou. Třeba s nima udělá terno jako druhdy s librou.

P. Pruner 11.12.2016 11:12

Ano, o tom to je. Dostat ČT pod kutnu skupiny nikomu neodpovědných lidí z různých neziskových organizací včetně těch financovaných ze zahraničí.

F. Navr8til 10.12.2016 8:39

Naopak. Již delší dobu zde tvrdím, že kdo platí, ten musí rozhodovat. Proto navrhuji, aby o složení rady rozhodovali koncesionáři. Nastrkat do rady nikým nevolené kamarády z neziskovek je jen zabetonování stavu, kdy byla Česká televize ukradena koncesionářům a od té doby produkuje šunty pod taktovkou Bakalovy party.

P. Khail 10.12.2016 10:58

To myslíte další volby nebo referendum? To je nesmysl.

P. Pruner 9.12.2016 19:07

Dovolím si projevit názor, že paní Marvanová je pro mne nedůvěryhodná osoba. Rovněž si myslím, že současný nedobře fungující systém by neměl být nahrazen systémem špatným ze své podstaty.

Současný systém má řadu vad vinou poslanců, kteří vybírají nevhodné osoby do rad obdobně jako třeba vybrali tragickou osobu na ombudsmanku. Nicméně tito poslanci jsou přeci jenom někomu odpovědní za své skutky zatímco namnoze anonymní jedinci v různých organizacích mohou delegovat osoby ještě zvláštnější než jsou dosavadní členové rad.

Podle mne by samozřejmě bylo ideální ČT zrušit a nahradit vládním kanálem pro informace, osvětu a vzdělávání. Pokleslou zábavu zajistí v dostatečné míře komerční televize a zpravodajství ČT považuji za jedno z nejméně objektivních.

J. Kohout 9.12.2016 22:13

Pane Pruner, dovolím si projevit názor, že Vy jste nedůvěryhodná osoba. Rovněž si myslím, že současný nedobře fungující systém by měl být nahrazen systémem dobrým ze své podstaty....

Nicméně tito poslanci jsou přeci jenom někomu odpovědní za své skutky. Otázka pane Pruner: Komu jsou odpovědní - vedení konkrétní strany, která je tam nominovala? Podotýkám, že současní poslanci se dělají, co jim vedení strany přikáže ....

Píšete: "Podle mne by samozřejmě bylo ideální ČT zrušit a nahradit vládním kanálem pro informace, osvětu a vzdělávání." To je snad nápad na hodný "MAGORA ROKU" ! Dovedete si představit, že po každých volbách se bude měnit zaměření takové televize přesně v intencích té strany, která zvítězí ve volbách a bude řídit vládu. To už tady bylo a jestli jste komouš, tak to ovšem plně chápu a připojuji doporučení ... (ani to nemůžu napsat, aby to cenzor nesmazal - stejně jako v té Vaší preferované "ideální ČT")

J. Sovák 10.12.2016 0:50

Nemuselo by to být v našem špatném volebním systému na škodu. O vysílání jedné státní televize, kde by byly pouze zprávy a zprávy z regionů a přes den vysílání pro děti pro školy a večer pravidelný večerníček a pak nějaký film nebo kriminální seriál z archivu. Mohla by tam být paní Jílková protože v jejím pořadu ještě mohou pořád normální lidé dávat dotazy.Také by tam mohly být další pořady kde se lidé ptají politiků. Pokud to neumí ČT tak to zadat komerční televizi, která to za peníze bude umět udělat. Poplatky zrušit a to jako by jste přidali důchodcům několik let dopředu při těch padesátikorunových zvyšování důchodů. Platila by to sněmovna.

P. Khail 10.12.2016 11:01

Svého politika se zeptejte v jeho kanceláři, bude to mnohem účinnější a efektivnější. Ovšem musí se vstát z křesla a vyvinout nějakou iniciativu a to pro někoho může být problém. Nadávat z křesla v obýváku je pohodlnější.

P. Pruner 11.12.2016 11:18

Pane Kohoute je zbytečné rozepisovat jak nesouhlasím. Jen poznamenám, že ti poslanci jsou voleni občany a včetně svých stran se jim musí zodpovídat. Prostě volby a referenda jsou základem demokracie. Zatímco různí aktivisté neziskovek odpovídají jen svým zákulisním chlebodárcům a skupinkám sympatizantů.

P. Jansky 9.12.2016 18:39

je pro me novinkou ze marvanova lobuje za komarka a ANO

J. Sovák 10.12.2016 0:55

Pokud by lobbovala jenom za sebe je to pořád moc, protože je napojena do systému neziskových organizací kam z neznámých důvodů odtékají peníze za našich daní.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...