Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

Město potrestaných. Na svědomí ho má ministr Jurečka

ilustrační snímek foto: Ondřej Littera, MAFRA

Názor
Dvaadvacet tisíc důchodců, to je solidní okresní město. Představte si, že v takovém městě nikdo nedostává peníze, přestože byl celý život nucený platit státu odvody právě kvůli důchodu. Z úspor dokáže omezenou dobu vyžít jen část populace.
  19:39

Takové „město“ má nyní na svědomí i na starosti ministr Jurečka. Co jeho obyvatelům vzkazuje? Aby se nebáli, že peníze nakonec dostanou. A co úroky z případných půjček, co týdny nejistoty a přinejlepším „jen“ psychického strádání? Nic z toho se asi jako újma nepočítá. Vlastně všechno funguje správně. Co vlastně ti důchodci chtějí? Mohou být rádi, že jim nakonec ta hodná hodnotová vláda něco zaplatí.

Marně čekají na penzi. 22 tisíc seniorů čeká na přiznání důchodu, část z nich se kvůli prodlení dostala do dluhů

Proč by se měl ministr nebo premiér někomu omlouvat? Vždyť důchodci, viděno vládnoucí politickou garniturou, jsou vlastně problém, a navíc mezi nimi nepřevažují koaliční voliči.

Takže vyhladovění jednoho fiktivního okresního města můžeme chápat jako výchovný políček. Parafrázujme premiéra, když jste, vy důchodci, minule volili „hloupě“, tak trpte. Hodnotami jako důstojnost, empatie či solidarita vláda šetří.

Témata: Marian Jurečka

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...