26. ledna 2017 1:33 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Zvyšujeme informovanost cestujících

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Tramvaj č. 9 pokrývá trasu od hotelu Golf až po zastávku Spojovací. Snímek je z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tramvaj č. 9 pokrývá trasu od hotelu Golf až po zastávku Spojovací. Snímek je z... | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 5 Na území hlavního města Prahy je městská hromadná doprava financována i organizována přímo jeho organizací ROPID (Regionální organizátor Pražské integrované dopravy). Já i celé vedení naší městské části se snažíme pro naše občany zajistit jednáním a tlakem na výše uvedené organizace co nejlepší podmínky.

Aktivně řešíme připomínky občanů i institucí v Praze 5 a promítáme je do jednání s ROPIDem a představiteli magistrátu. Pro zasílání námětů od našich obyvatel jsme zřídili e-mailovou adresu mhd@praha5.cz, kterou průběžně vyhodnocujeme.

Kvůli zajištění vyššího komfortu dopravní obsluhy také například spolufinancujeme provoz některých linek MHD. Do loňského roku jsme se finančně podíleli na provozu autobusové linky č. 123, kterou se nám pro letošní rok i roky následující podařilo zpět zařadit do linek financovaných plně Dopravním podnikem. Stejně jako v minulosti tak i letos pokračujeme v poskytování finančního příspěvku na provoz autobusové linky č. 128.

Společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy a ROPIDem se účastníme jednání a šetření, která se týkají změn vedení tras autobusových i tramvajových linek. Naposledy jsme takto řešili dostupnost přemístěného sídla pobočky České pošty v Jinonicích a uzavření stanice metra Jinonická, jež prochází rekonstrukcí, kvůli které bylo nutno zajistit náhradní autobusovou dopravu. Na naši žádost byly posíleny současné linky a zároveň zřízen nový spoj č. 153, který propojuje Vidouli s pobočkou České pošty a Smíchovem. I zde bude průběžně docházet k úpravě jízdních řádů v souvislosti s vyhodnocením dopadů dopravní dostupnosti území Jinonic, kde jsou čtyři školy a z toho dvě zřizuje naše městská část zřizovatelem.

Věřím, že se nám daří nejen zlepšovat MHD v naší městské části, ale i zvyšovat informovanost cestujících o změnách v MHD, popřípadě dostupnosti jednotlivých zastávek tak, jako v případě instalace informačních tabulí týkajících se zrušení (přemístění) železniční zastávky Praha Smíchov - Na Knížecí, či dalších zastávek např. Praha - Žvahov a Praha - Cibulka.

Radek Klíma, bývalý starosta Prahy 5.

Radek Klíma, starosta Prahy 5, TOP 09

RADEK KLÍMA , starosta Prahy 5, TOP 09
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz