30. listopadu 2017 1:06 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Mikuláš k nám přibruslí o den dříve

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Mikuláš na ledě v Praze 7 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mikuláš na ledě v Praze 7 | foto: ARCHIV RADNICE

PRAHA 7  Mikuláš se svou družinou se Praze 7 naštěstí nevyhýbá. Ba naopak, letos k nám dokonce dorazí o den dříve. V naší městské části si totiž zvykl slavit svůj svátek s dětmi netradičně, na ledě.

Mikulášskou nadílku pořádáme již několik let společně s HC Sparta Praha v Tipsport Areně na Výstavišti. Děti si zde mohou zdarma zabruslit, potkat známé hokejisty a zažít tak trochu netradiční mikulášskou besídku, zatímco pro jejich rodiče máme připraveny na zahřátí horké nápoje. Tuto oblíbenou tradici ctíme také v letošním roce, rád bych proto všechny pozval v pondělí 4. prosince od 16 hodin do svátečně naladěné Tipsport Areny.

A když už hovoříme o sváteční náladě, nelze opomenou, že ještě než k nám dorazí Mikuláš, začne v neděli 3. prosince letošní advent. My v Praze 7 jsme jej zahájili opět trochu s předstihem ve středu 29. listopadu rozsvícením vánoční výzdoby a prvního vánočního stromu na Strossmayerově náměstí. Ten druhý strom v Praze 7 čeká, zatím potemnělý, na Ortenově náměstí. Pokud nám ho budete chtít přijít pomoct rozsvítit, setkáme se tam ve středu 6. prosince v 16 hodin. Program doprovodí zpěv Kühnova dětského sboru a také nebudou chybět horké nápoje. 

U obou vánočních stromů necháváme spodní patra volná, aby si je mohly ozdobit děti ze základních škol a školek. Také jsme vyhlásili soutěž o nejlépe vyzdobené okno a výlohu, tak věřím, že nám sváteční náladu na Sedmičce pomůže vykouzlit co nejvíce našich sousedů i různých restaurací, obchodů a dalších podniků.

Zároveň bychom ani v tomto čase neměli zapomínat na to, že kolem nás žije řada lidí, kteří se neobejdou bez naší pomoci. Už čtvrtým rokem spolupracujeme s Farní charitou Holešovice na projektu Dárek pro každého, který si klade za cíl vykouzlit o Vánocích úsměvy (nejen) na dětských tvářích. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří Farní charitě posílají dárky či finanční pomoc a pomáhají tak splnit vánoční přání kupříkladu dětem z azylového domu, ale také seniorům a dalším lidem, kteří by svůj vysněný dárek pod stromečkem jinak nenašli.

Jsem velmi rád, že podobné projevy solidarity nemají v Praze 7 své místo jen v období před Vánocemi, a děkuji všem, kteří nám pomáhají vykouzlit úsměvy na tvářích všech potřebných v průběhu celého roku. 

JAN ČIŽINSKÝ, starosta Prahy 7, PRAHA 7 SOBĚ

JAN ČIŽINSKÝ, starosta Prahy 7, PRAHA 7 SOBĚ

JAN ČIŽINSKÝ, starosta Prahy 7, PRAHA 7 SOBĚ
  • 0Diskuse