30. listopadu 2017 1:41 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Bát se není občas na škodu

Aby se dostalo na všechny děti, chodí po Němčicích nad Hanou rovnou dvě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Aby se dostalo na všechny děti, chodí po Němčicích nad Hanou rovnou dvě... | foto: ARCHIV RADNICE

NĚMČICE NAD HANOU (Olomoucký kraj)  Návštěva Mikuláše v rodinách má v našem městě s necelými dvěma tisíci obyvateli dlouholetou tradici, která je spojena s aktivitami divadelního spolku nyní s názvem Na Štaci.

Pracovnice kulturního střediska přijímají objednávky pro návštěvu do rodin. Zájem je stále veliký, a tak v současné době chodí dvě party, aby Mikuláš stihl podělit všechny děti. 

Je to pěkná tradice, divadelníci se starají, aby obnovovali kostýmy a aby Mikuláš, anděl i čerti vzorně plnili svá poslání. To, jak se děti během roku chovaly, má Mikuláš pečlivě zaznamenáno ve zlaté knize. V rodinách se odehrávají krásné příběhy.

Byla období, kdy chodily po Němčicích i čtyři party s Mikulášem. Nyní se stav ustálil na dvou skupinách, sestavených divadelníky.

A jestli se změnila tato tradice? Myslím že ano. Dříve dostávaly děti kolekci na stromeček a drobné dárky. Nyní mají i celé koše dárků a nevím, zda je to tak dobře. Přesto jde o krásnou tradici, kterou chceme udržet. Krásné zážitky si užívají samotní aktéři v kostýmech, rodiče a další dospělí příslušníci rodin a především ti nejmenší, pro které je to neopakovatelný zážitek. A že se některé děti bojí!? Někdy se bát není na škodu ani nám dospělým.

IVANA DVOŘÁKOVÁ, starostka města Němčice nad Hanou, (ČSSD)

IVANA DVOŘÁKOVÁ, starostka města Němčice nad Hanou, (ČSSD)

IVANA DVOŘÁKOVÁ, starostka města Němčice nad Hanou, (ČSSD)

Najdete na Lidovky.cz