Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Názory

ZVĚŘINA: Vzkaz ministra protestujícím akademikům: buď se vyházíte sami, nebo to uděláme my. Časem

Stávka učitelů v Olomouci. (28: března 2023) foto: Vojtěch Sedlák

Názor
Protestujícím reprezentantům humanitních fakult poradil ministr školství Vladimír Balaš, aby hledali rezervy v rozpočtu svých škol.
  19:30

Čeká na jejich odpověď do 21. dubna a rovnou navrhuje, že některé obory je třeba „racionalizovat“, přeloženo do lidštiny: zavřít či redukovat. Prostě některé obory má učit jediná vysoká škola v republice, kdo to určí, pan ministr neřekl.

Akademici protestovali proti nízkým mzdám, vyzvali Fialu k řešení situace

Zní to jako hodně ostrá slova do pranice. Ministr vlastně fakultám vzkázal, buď se vytáhnete z močálu sami jako baron Prášil, anebo vás část vyházíme, získáme tím víc peněz na ty zbylé. Ideálně byste se však měli vyházet sami.

Pan ministr používá nejoblíbenější taktiku Fialova kabinetu – exportuje problém do budoucnosti, možná někdy se o tom budeme bavit. Vláda takto „ošetřuje“ mnohé problémy.

Akademikům vadí nízké odměny a dochází jim trpělivost. Vysokoškolský plat 98 tisíc? Holý nesmysl

Rozpočtová reforma měla být hotová do konce března, nyní si dali termín konec dubna, a to je prvořadá celorepubliková priorita. Jak asi budou koaliční vládcové zacházet s hrstkou nějakých „humanitních bloudů“, již nemají žádné politické zastání?

Třeba jim poradí premiér Fiala, kdysi též humanitní vědec, aby vstoupili do politiky.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!