Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

MLEJNEK: Na ‚samet‘ máme co slavit! Pandemie potvrdila, že Česko patří mezi nejvyspělejší státy světa

Mezi jubilejním třicátým výročím 17. listopadu a letošním jednatřicátým zeje propastný rozdíl. Něco, co před rokem asi nikdo nečekal. Naději vystřídala temnota. Leč nejde přece jen z větší části o optický klam? Existuje totiž alespoň jeden dobrý důvod, proč letošní výročí vnímat s optimismem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Fajfr 19.11.2020 18:26

"současné dění někdo mistrně z povzdálí řídí" - jen řekněte kdo, řekněte jméno, nebuďte slušněj.

Moc bychom to chtěli znát.

P. Kubáč 18.11.2020 11:44

Zdravotnictví, které funguje z posledních sil i po 30 letech - navzdory řádění kariéristických debilů uvnitř něho - bych za projev české vyspělosti nepovažoval - spíše za projev nezlomné švejkovské povahy.

D. Rajninec 18.11.2020 8:12

Prečo klamete !

Naši ludia sa v celej historii nemali tak dobre ako sa majú dnes !

To , že vám je smutno za prídelový systémom , ŠPK /štátnou plánovacou komisiou ktorá do posledného dňa bilancovala a rozdelovala dokonca aj klince a dosky na stavby socializmu / je už vaša vec !

J. Sedláček 17.11.2020 23:05

není snad na světě společnost, kde neexistuje "rozhořčená část", nejde mi na rozum spojení "nečinná" a "chaotická"

J. Kratochvíl 17.11.2020 18:31

a za 30 let ji nemáme nadále. O výstavbě VRT se raději nemluví a existence kvalitní železnice je podmínkou proti našemu nezaostávání za sousedními státy, aby nás jejich vlaky nemusely objíždět..

Za to máme bilionové dluhy , které jsme před 30 lety neměli. Pěkná bilance.

J. Kratochvíl 17.11.2020 18:28

Cituji: "Česká republika má pevné základy a patří mezi nejvyspělejší země světa. Což před třiceti lety rozhodně neplatilo."

Pana autora bych rád upozornil, že před 30 lety znali Československo nejen v Evropě ale po celém světě jako vyspělou zemi i když komunistickou, zvláště v tom třetím kam se vyvážely naše z dnešního pohledu nekonkurence schopné výrobky a nebyl to pouze SSSR.

Po 30 letech postkomunistikého vývoje, Českou republiku nebo Slovensko neznají ani v Evropě a pletou si nás s Čečenskem nebo Slovinskem v lepším případě.

A k těm pevným základům jistě patří vyspělé zdravotnictví, energetická základna a dopravní infrastruktura.

Zdravotnictví jsme zdědili po komunistech docela vyspělé tak, že zvládá i dnešní zdravotní krizi. Komunistické elektrárny vyrábějí tolik energie, že je to jeden z hlavních vývozních artiklů, nyní dochází ke konci jejich životnosti a není na obzoru, čím se budou nahrazovat. Kolik současný režim postavil za 30 let jaderných bloků?

Neměli jsme dostavěnou dálnič

J. Urban 17.11.2020 13:13

Ach jo. Zase nekdo od nejake sekty.

J. Urban 17.11.2020 13:11

Rousku jako symbol diktatury vidi akorat Klaus, jeho kamosi z toho vlajkarskeho spolku na Hanspaulce a jeste par dalsich nacku. Tim bych se nevzrusoval.

H. Kotaz 17.11.2020 11:39

To si ti novodobí svazáci, nikdy nepřiznají.

H. Kotaz 17.11.2020 11:38

:-(Rv

Nálepkování ti jde.

M. Rys 17.11.2020 11:34

Tak to jsi ji studoval špatně. Troskám jako ty, Čechu, já nevykám. Spíš se poraď s psychiatrem o závislosti na netu. Myslím to vážně.

M. Rys 17.11.2020 11:31

Ví tvůj lékař, co tu smolíš za bludy?? Jo, komouši a ty už máte utrum. Fakt můžeš jen vzpomínat:-))

J. Nový 17.11.2020 10:38

"9. 6. 2020 19:01

Stovky lidí se dnes sešly na Staroměstském náměstí v Praze na demonstraci proti vládě, kterou svolal spolek Milion chvilek pro demokracii. Organizátoři přítomné nabádali k dodržování bezpežnostních opatření. Zatímco ne každý si roušku nasadil, rozestupy lidé dodržovali. "

K. Vojtíšek 17.11.2020 9:49

Jeden z nejvyspělejších států světa bylo Československo do roku 1989. Bylo velkou konkurencí západu a ukázkou, jak lze slušně pracovat a žít. Pro lidi ze západu jsme se stali nežádoucím příkladem a bylo nutné tuto zemi zničit, rozkrást a porobit. To se díky českým vlastizrádcům povedlo během pouhých pár let. Původní svátek sedmnáctého listopadu jako den studenstva a odporu proti fašismu nahradili novodobí hlasatelé pravdy a lásky svátkem Velké Listopadové majetkové Revoluce skrytým pod rouškou pravdy, lásky a svobody. Dnes není co slavit, lze jen s nostalgií vzpomínat.

H. Kotaz 17.11.2020 9:30

Slavit můžeme akorát tak konec jedné strany !

P. Čech 17.11.2020 8:48

Když už, tak V Y Čechu. Já Vás také neoslovuji jako nevychovaný hulvát. A vystudoval jsem vysokou školu, asi na rozdíl od Vás.

M. Rys 17.11.2020 8:39

Souhlasím:-))

M. Rys 17.11.2020 8:38

Copak jsi vystudoval ty, Čechu? Burešovu akademii chytrolínů??:-))

K. Vávrová 17.11.2020 8:10

S tím, co říká autor o tom, že naše zdravotnictví v této krizi obstálo a že obstál i celý zdravotnický systém, s tím velmi souhlasím, ale závěr mě poněkud vyvedl z míry: Copak se Milion chvilek někde nějak vyjadřoval PROTI nošení roušek? Copak je někde oni zpochybňovali|?

To, že v diskusích se občas objevuje od některých diskutérů názor, že nošení roušek je projevem "Babišových ovcí" a že diskutér s vládními opatřeními nesouhlasí, není ovce a proto roušku nenosí, - to přece nikterak nesouvisí s aktivitou Milionu chvilek! To je jen jakési individuální hledání nějakého morálního zdůvodnění osobní nepřizpůsobivosti, s níž naprostá většina "Milionkářů" nemá nic společného - a vedení MCh. už vůbec ne.

To se jen tak nějak v těch zdejších diskusích zavedlo. a je škoda, že autor na tuhle vcelku primitivní argumentaci tak snadno naskakuje.

Nenošení roušky opravdu, ale opravdu není vyjádřením ničeho z toho, co se snaží hnutí Milionu chvilek prosazovat - alespoň jak já chápu toto hnutí. (a ostatn

P. Čech 17.11.2020 7:51

Vůbec nejde o Babišovu či Prymulovu "diktaturu", pane Mlejnku jr. Je vidět, že jste politologem, člověkem, který nic nechápe a jen papouškuje to, co se ve škole "naučil". Nouzový stav (pokud vůbec tušíte, co to je) vyhlásil parlament a ne Babiš či Prymula. Za nouzového stavu se mohou dít věci, které se normálně nedějí. Na řešení současného stavu neexistuje obecný recept, což je jasně vidět ve všech státech světa. Zdá se, že současné dění někdo mistrně z povzdálí řídí a to za nejasným cílem. Každý se tomu brání, jak umí a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. A nejvyspělejší státy světa? Nejvyspělejším státem může být jen jeden. To ostatně říká ta použitá předpona "nej". Ostatní mohou být a jsou vyspělé a to více či méně. Při započítání všech možných předpokladů je takovým státem jen Švýcarsko a to se s koronavirem potýká stejně jako všechny státy ostatní. A to také o něčem vypovídá. Nikoliv ovšem o nějaké vyspělosti.


Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Miroslav Tichý žil na okraji společnosti v chudobě. Teď jeho fotky stojí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Princ Philip jako vozataj čtyřspřeží. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Michal Anděl vedoucí Centra pro výzkum výživy, metabolismu a diabetu 3.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...