1. března 2018 1:08 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Na bankomat bohužel nemáme nárok

Současný dům služeb | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Současný dům služeb | foto: ARCHIV RADNICE

MĚŠICE (Středočeský kraj)  Naše obec nabízí poměrně bohatou občanskou vybavenost a také poskytované služby. V naší obci se nachází hned několik obchodů, pošta, kadeřnictví, masáže, pojišťovna, a jiné.

Nejvíce je u nás zájem právě o obchod, poštu, základní a mateřskou školu. Uvítali bychom ale také bankomat. Snažili jsme se několikrát jednat s různými bankami ohledně jeho zřízení, avšak v obcích na naší úrovni, kde žije cca 2000 obyvatel, se bohužel, dle oslovených bankovních domů, nezřizují.

V posledních deseti letech byl v naší obci otevřen například nový obchůdek zaměřený na vína, na farmářské výrobky, také tzv. ,, klasický venkovský obchůdek“, nebo například kadeřnictví.

Naši občané tak mají k dispozici poměrně velké a rozsáhlé služby.

Tou největší a nejhezčí „službou“ je pro nás však zámecký park o rozloze 15,24 ha, kde mohou nejen naši občané, ale i přespolní trávit svůj volný čas. V parku lze využít i hmatovou stezku nebo například nové dřevěné herní prvky pro děti i dospělé.

V sousední obci Líbeznice se nachází Základní a Základní umělecká škola a také Zdravotní středisko. A v blízkosti Měšic stojí i dva velké hypermarkety.

Pevně doufáme, že u nás všechny tyto služby zůstanou, případně se rozšíří. A také doufáme, že šum o zrušení Českých pošt je za námi.

JAN RICHTER, místostarosta Měšic, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného...

JAN RICHTER, místostarosta Měšic, Rozvoj obce s rozumem, bez zbytečného zadlužování

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.