4. srpna 2018 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

ŠINDELÁŘ: Miliony k ničemu. Přestupová politika fotbalové Sparty postrádá smysl

Zklamaní a neutěšitelní sparťané. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zklamaní a neutěšitelní sparťané. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Primární problém současné Sparty, která za poslední dva roky zvýšila rozpočet ze 300 milionů až na téměř miliardu korun, a přesto vypadla v posledních dvou letech vždy hned proti prvnímu soupeři v předkole Evropské ligy, je v přestupové politice klubu.

Mnoho řečí už zaznělo na téma Daniela Křetínského a jeho někdejších spolužáků, kteří od něj dostali ve fotbalové Spartě funkce ve vedoucích pozicích, přestože nemají patřičné znalosti ani zkušenosti, aby tyto funkce vykonávali. 

Dokolečka se mluví i o tom, že bez majitele letenského klubu se nemůže udělat na Spartě žádné rozhodnutí, a to včetně výběru uklízečky. 

Nicolae Stanciu si kryje míč.

Nicolae Stanciu si kryje míč.

Primární problém současné Sparty, která za poslední dva roky zvýšila rozpočet ze 300 milionů až na téměř miliardu korun, a přesto vypadla v posledních dvou letech vždy hned proti prvnímu soupeři v předkole Evropské ligy, je jinde. 

A to v přestupové politice klubu.

Z expanze zahraničních hráčů do klubu v minulém letním přestupovém období zbyl v současném základním kádru jediný hráč – turecký stoper Kaya. Většina hráčů, která by vytvořila v jiném klubu kompletní jedenáctku, už se na Letné nenachází. 

Jenže místo toho, aby se Sparta poučila, v přestupním období před touto sezonou zase pohořela. Po ukončení kariéry Davida Lafaty, s 204 góly nejlepšího českého střelce za posledních padesát let, se měli Letenští soustředit na to, aby klíčovou pozici vhodně doplnili. 

Zklamaný Martin Frýdek
Zklamaný Guélor Kanga

Místo toho však do klubu přišli, respektive se vrátili Benjamin Tetteh a Matěj Pulkrab, toho času ve stavu zraněných. Sparta tak vsadila na dvojici mladíčků místo toho, aby sehnala spolehlivého a zkušeného kanonýra. 

Marné pak byly nářky fotbalistů, že k postupu do další fáze Evropské ligy přes Suboticu chybělo, aby se někdo trefil v Srbsku, případně aby někdo proměnil alespoň jednu z minimálně pěti nevyužitých gólovek v odvetě v Praze. 

Takhle sparťanům opět zůstávají oči pro pláč a další vyhlídky nejsou zrovna růžové.