7. března 2019 1:07 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Bezpečnost nám ztěžuje chybějící obchvat Náchoda

Na přechodech u škol hlídkují každé ráno strážníci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na přechodech u škol hlídkují každé ráno strážníci | foto: ARCHIV RADNICE

NÁCHOD (Královéhradecký kraj) Bezpečnost občanů je pro nás v Náchodě vždy na prvním místě. Jednou z největších komplikací v tomto ohledu je, samozřejmě jako i v řadě dalších měst nebo obcí, doprava a rostoucí provoz na silnicích, ať už v centru nebo mimo něj.

V Náchodě je situace navíc ještě ztížena tím, že městu stále chybí obchvat, který by z centra odvedl tisíce aut a kamionů, které městem jen projíždějí. Už netrpělivě čekáme, až si budeme moct trochu oddychnout a transit se přesune nejen na obchvat, ale také na dálnici D11, která stále není dokončena.

Silnou dopravou netrpí jen samotný hlavní tah městem, ale samozřejmě se to projevuje i na hustotě provozu i v okolních ulicích. Snažíme se proto dělat maximum pro zajištění bezpečnosti chodců. Například na přechody u základních škol dohlížejí v ranních hodinách pravidelné hlídky městských strážníků. Bohužel, i přes veškerou snahu o zabezpečení těchto míst, mohou právě přechody být místem, kde vznikají potenciálně nebezpečné situace. Takovým příkladem může být poměrně frekventovaný přechod nedaleko náchodského finančního úřadu. V jeho blízkosti jsou po obou stranách zastávky autobusů, takže pokud zde zrovna autobusy zastaví, mají chodci na přechodu ztížený výhled na projíždějící auta. Toto místo tedy vyžaduje ohleduplnost ze strany řidičů i zvýšenou opatrnost ze strany chodců.

Na bezpečnost naši strážníci samozřejmě nedohlížejí jen v rámci silničního provozu, ale snažíme se korigovat veřejný pořádek i na místech, kde někdy dochází k jeho narušování. Ve většině případů se jedná o místa, kde se shlukuje větší množství lidí. Pravidelně tedy probíhají obchůzky v parku, na autobusovém terminálu a v přilehlém okolí nebo u městské knihovny a Déčka.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD