22. srpna 2019 0:42 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Dvě třídy se nově zaměří na hokej, plavání a florbal

Nová třída v ZŠ Sokolovská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová třída v ZŠ Sokolovská | foto: ARCHIV RADNICE

NÁCHOD (Královéhradecký kraj)  I přesto, že pro školáky i učitele jsou letní měsíce časem odpočinku, samotné školy žily přes prázdniny čilých ruchem. Právě v těchto měsících totiž probíhá většina prací spojených s rekonstrukcemi a modernizacemi náchodských vzdělávacích zařízení. Vše bude dokončeno tak, aby 2. září stavbaře ve třídách opět vystřídaly děti.

Chceme, aby se naše děti vzdělávaly v hezkém a moderním prostředí, proto každoročně do oprav a údržby škol směřují miliony - v letošním roce celkové investice přesáhnou 15 milionů korun. Největší část z celkové sumy, téměř sedm milionů korun, míří na základní školu T. G. Masaryka, kde probíhá kompletní rekonstrukce zdravotní techniky a topení a kanalizace. Celkem 1,8 milionu jsme pak investovali do oprav v Základní škole Náchod-Plhov, kde se v průběhu července kompletně zrekonstruovaly čtyři třídy - nyní doslova září novotou. Již na jaře se například opravy střechy a prostor, které poškodilo zatékání vody, dočkala ZŠ Komenského, ZŠ 1. Máje zase dostala nové sociální zařízení.

Samozřejmě nezapomínáme ani na naše mateřské školy. Nová podlaha ve třídě i v herně čeká na malé předškoláky v MŠ Březinova, kde jsou na letošní zimu nachystány i nové výkonnější plynové kondenzační kotle. Dva nové jídelní výtahy přibyly v mateřských školách Havlíčkova a Vítkova a rekonstrukcí prošlo sociální zařízení v mateřské škole U Kočovny.

Radost mi dělají i další novinky v našich školách. Od nového školního roku například spouštíme mimořádný projekt na ZŠ TGM, kde bude poprvé otevřena 1. a 6. třída s rozšířenou výukovou tělesné výchovy. Snažíme se děti motivovat k pohybu a věřím, že tento projekt se bude dále rozvíjet i v následujících letech. Sportovní třída je určena všem dětem, které mají rády pohyb, sport a uvítaly by více hodin tělesné výchovy. Dvě hodiny tělocviku budou zaměřeny na všeobecný rozvoj tělesných schopností a další dvě hodiny týdně budou vedeny odbornými trenéry se zaměřením na tři sporty: lední hokej, plavání a florbal.

Přeji nejen žákům nových sportovních tříd, ale všem, kteří 2. září opět usednou do školních lavic, úspěšný rok plný nových zážitků a nabitých vědomostí.

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD

JAN BIRKE, starosta Náchoda, ČSSD