22. října 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

NEFF: Sledujeme předehru, budou předčasné volby

V obci Žebráky na Tachovsku je volební místnost na verandě rodinného domu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V obci Žebráky na Tachovsku je volební místnost na verandě rodinného domu... | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Myslím si, co jsem si myslel před volbami, a sice, že bude velmi obtížné sestavit vládu. To, co se děje, vnímám jako předehru k volbám, které budou dříve, než si kdo představí. Budou volby předčasné.

Největším překvapením pro měl byl propad obou levicových stran, jak komunistů, tak sociální demokracie. To, si myslím, málokdo představoval. A co je taková divoká karta z té představy, to je samozřejmě úspěch Pirátů. Mně jsou osobně velmi sympatičtí, ale silně nečitelní a netuším, jakou roli hodlají hrát.

Oni hovoří o tom, že budou v opozici, ale co v té opozici budou dělat? To je mi nejasné. Ale nejméně jasné je, jak ta vláda bude vůbec vypadat. Podle všeho prezident Zeman pověří Babiše, ale kdo s ním půjde a za jakých okolností, to je ve hvězdách.

A přinejmenším z prohlášení lídrů, co jsme slyšeli během soboty, to vypadá, že je to vše nekompatibilní a sestavit to nepůjde. Ale ta touha být ve vládě podle mě nakonec zvítězí.

Ondřej Neff

Autor

Ondřej Neffondrejneff@gmail.comČlánky

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz