14. února 2012 15:56 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Adam B. Bartoš, pohana české novinařiny

Jan Kraus | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

V létě roku 2012 se na americkém webu objevil spis Velbloud, který vznikl odposlechy v několika různých luxusních restauracích a apartmánových komplexech, kde se v letech 2010-2012 scházela politická a hospodářská smetánka České republiky. Následné nepokoje, při nichž lehla popelem mimo jiné Strakova akademie a budova Poslanecké sněmovny na Malé straně, smetly celou polistopadovou politickou scénu.

Současně došlo ke zhroucení Evropské unie, kterou rozložil současný bankrot Itálie, Španělska a Francie, po kterém Spolková republika opět zavedla marku. V českých prezidentských volbách pak jasně zvítězila Jana Bobošíková, jejíž strana Suverenita v následných volbách získala ústavní většinu. Voleb se nemohla zúčastnit žádná z politických stran, která byla obviněna z korupce na základě spisu Velbloud, což byly všechny dosavadní parlamentní strany s výjimkou komunistů. O Vánocích pak parlament odhlasoval zrušení Senátu, zvýšení pravomocí prezidentky po vzoru ruské ústavy, rozpuštění Ústavního soudu a znárodnění všech německých firem působících na území České republiky. Několik desítek bývalých "eurooptimistů" bylo zatčeno na základě nového zákona Na ochranu republiky a obviněno z vlastizrady. V další vlně zatýkání pak podobný osud čekal i "pravdoláskaře", jejich seznam sestavil ještě za demokracie bývalý novinář Adam B. Bartoš. Ten se jako ministr propagandy osobně ujal také přípravy monstrprocesu s touto bandou vlastizrádců a zaprodanců. V jediném povoleném státním deníku První zprávy byly pak zveřejněny výslechy hlavních obžalovaných, například bývalého moderátora, herce a duchovního autora časopisu Kraus Jana Krause.

Adam B. Bartoš: Tak vás tu máme, vy židáčku! Když se přiznáte, kdo vás celou tu dobu platil, dostanete dvacet let v trestaneckém táboře a možná ještě stihnete umřít na svobodě.

Jan Kraus: Nevím, o čem mluvíte. A laskavě mi netykejte.

Adam B. Bartoš: Takže vy popíráte to, co jsem o vás napsal už v únoru 2012 a totiž, že váš hned po naší revoluci zastavený časopis Kraus byl "exkluzivně židovský. Provokativně židovský. Ostentativně své židovství dávající na odiv". Já vám přečtu ještě jednu pasáž: "je to nepřeberné množství pravdoláskařské tématiky, vlezlé židovské sebeprezentace a sprostých útoků na vše, co jen trochu souvisí s českým národem".

Jan Kraus: Takže podle vás, když jsem psal proti všeobecné korupci a rozkrádání, tak jsem se dopouštěl útoků na český národ? Já vám něco řeknu, vy jste pro mě jen malej, zakoplexovanej hitlerčík a já se s váma nebudu vůbec bavit.

Adam B.Bartoš: Já vám řeknu, co ten váš časopis byl. K ruce si vezmu opět svojí charakteristiku z února 2012. Ten váš Kraus to byl "časopis plný židovské nenávisti, pravdoláskařské propagandy, výsměchu a urážek".

Jan Kraus: Běžte se bodnout. Ve slušný zemi byste už za tyhle náckovský kecy šel před soud.

Adam B. Bartoš: Jenže ty vaše, jak vy říkáte, slušný země, už tady nejsou. Už není žádná Evropská unie, už nám do toho nemá co mluvit žádný soud ve Štrasburku. My si tady s tebou holenku uděláme, co budeme chtít. Takže, jestli nechceš, ty žide, rovnou trest smrti, tak zpívej. Kdo tě platil? Bakala? Schwarzenberg? Soros? Nebo si dostával prachy od Dáši. Mluv, pravdoláskařská svoloči!!!

Jan Kraus: Platili to slušný lidi, který si ten časopis kupovali. Slušný lidi, mezi který vy rozhodně nepatříte.

P.S. Rozhovor Jana Krause a Adama B. Bartoše je smyšlený. Citáty o časopisu Kraus jsou však skutečnými částmi článku, který na serveru www.prvnizpravy.cz pravidelně publikující Adam. B. Bartoš rozeslal do mailu lidem ze svého seznamu "pravdoláskařů" a umístil na web. Podobné orientované a často i formulované "výlevy" publikuje i na zmíněném seriózně se tvářícím serveru První zprávy, hned vedle článků například Lubomíra Zaorálka, předsedy KDU-ČSL Pavla Bělohrádka, Bohuslava Svobody, či Jana Zahradila. Je s podivem, že to těmto pánům nevadí.

P.S. Autor je na druhém místě mezi novináři na Bartošově seznamu "pravdoláskařů". Rozhodně se za to nestydí.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!