18. října 2011 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Co napsal Nečas Radičové

Petr Nečas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Nečas | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Slovenská premiérka Iveta Radičová se nemohla po pádu své vlády zúčastnit summitu V4 v Praze. Premiér Petr Nečas jí proto alespoň po schůzce poslal dopis, který byl zřejmě nedopatřením poslán emailovou poštou i do jednoho nejmenovaného slovenského deníku, jež nám ho nabídl. S ohledem za závažnost sdělení vám jeho znění nyní přinášíme.

Ahoj Iveto,

byl jsem včera s rodinou v lese a představ si, že u nás pořád ještě rostou. Nasbírali jsme skoro celý košík, většinou hříbky, smaženice byla úžasná a ještě nám zbylo spoustu na sušení. Takže kdybys potřebovala, dej vědět, poštu ti to diplomatickou poštou. Bylo úplně krásně, takový ten úžasný říjnový podzimní víkend, když se vydaří, stromy se začínají barvit, slunce je nízko, ale ještě hřeje...

A tak jsem byl o to víc naštvaný, že jsem v sobotu musel jet do Kladna likvidovat největší zbouřenecké centrum, takový ten Tluchoř, jestli si vzpomínáš. Někdy si říkám, že by se mi ten tvůj Dzurinda dohodil, ale bohužel, v té mé straně není kde brát. Umíš si na takovém místě představit třeba Topolánka? Vždyť já nemám ani lidi na ministry.

Jo a mám tě pozdravovat od ženy, říkala, že kdyby ses chtěla zastavit na svátky, nebo kolem Silvestra, tak tě ráda uvidí. Budeme vařit kapustnicu podle toho tvého rodinného receptu, takže bychom byli zvědavi, co tomu budeš říkat. Už máš dárky? Já ani ťuk.

Jinak z toho tvého pádu vlády si nic nedělej. Já kdybychom měli euro bych to neustál ani tři měsíce: Toho našeho chrobáka truhlíka Sulíka máme totiž v XXL provedení přímo na Hradě. Doufám, že toho Sulíka vymažete rychle z povrchu zemského, protože jinak tady v Česku nebude s těmi Bátory, Bobošíkovými a taky třetinou mé vlastní strany k vydržení.

Měj se fajn a pokud si dáš od politiky pauzu, přijeď do Prahy, půjdeme na kafe.

Petr

P.S. Pravost tohoto dopisu se nepodařilo potvrdit. Takže asi není pravý.

P.S. P.S. Stane se Richard Sulík předsedou obnovené česko-slovenské ODS? Bude mu dělat Bátora místopředsedu? Nebo Bobošíková?

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz