Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla 1 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Dokument detektiva ABL o sledování osoby K.S.

Sledování - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledování - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Sledovaná osoba K. Schwarzenberg se s zatím neidentifikovanou ruskojazyčnou osobou hovořící také lámanou češtinou setkala dne 3.1. v 15: 32 ve svém vídeňském bydlišti Neu Markt 8, Vídeň 1.

Ruskojazyčná osoba přijela černým mercedesem A 500 a byla podle telefonních odposlechů našeho pracovníka na ministerstvu zahraničí předem ohlášena.

Pomocí zařízení, jež bylo v srpnu 2010 instalováno v obytných místnostech Neu Markt 8, se nám podařilo zajistit záznam rozhovoru.

Host: Vy to tu mít slušněj bejvák. To všechno je vaše páne Schwarzebergů. To vás na tom vášem ministerstvů dobře plátěj.

Sledovaná osoba: To vše je tu pouze rodinný majetek, který jsem zdědil po předcích.

Host: A co dělali pání předkové?

Sledovaná osoba: Věrně sloužili státu, tedy císař pánovi. Samozřejmě, v rámci dějin se dostali i k nějakým těm konfiskacím, však to znáte.

Host: To my na Ukrajině také brzy uděláme. My teď chystáme konfiskáce toho, co si u nás nakrádla předchozí vláda Julie Tymošenkové. Měl bych také dostat jeden takový dvorec, palácík, ne jak váš, ale taky slušný. Ale k věci pane Schwarzenbergu. Můžu vám říkat vaším křestním jménem? Jak zní celé?

Sledovaná osoba: Jak je libo. Mé celé křestní jméno je Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw. Takže co vás ke mně přivádí?

Host: Mám pověření našégo pana premiéra, abých s vámi projednál vydání bývalého ministra toho zlodějé Bogdana Danylyšyna, co ho máme u vás zavřenýho a co by chtěl u vás dostat azyl. Kdy nám ho vydáté?

Sledovaná osoba: To vám nemohu ani říci, ani zajistit. V záležitosti pana Danylyšyna rozhoduje příslušný český soud a česká vláda, ani moje ministerstvo nemají vliv na rozhodnutí soudu.

Host: Ale děte. To je přecé jen soud. To, jak mu řeknete, tak oni odsoudí. U nás to takhle funguje už dvacet roků.

Sledovaná osoba: U nás to takhle už dvacet roků zase takto nefunguje. U nás jsou soudci na státu nezávislí. Kromě toho si moje ministerstvo myslí, že vaše vláda, s prominutím, tak trochu selektivně uplatňuje literu zákona na představitele opozice a jak jsem řekl i vašemu panu ministrovi, jsme tím poněkud znepokojeni.

Host: To je přece demogracie. Nedokázali dost zfalšovát volby, nedohodlí se náma na spoluprácy, děláj problémy, tak půjdou bručet. To je demogracie.

Sledovaná osoba: My si demokracii představuje s dovolením trochu jinak. Takže, čím bych vám mohl pomoci?

Host: Nebudemé ztrácet čas. Kolik?

Sledovaná osoba: Kolik čeho prosím?

Host: Kolýk vám máme poslat na účet, abyste to u soudu nějak zařídyl? Stačilo by dvacet milionů? Euro samozřejmě. A milion tómu soudcový?

Sledovaná osoba: Tak to u nás opravdu nefunguje. Alespoň, co se mé osoby týče. Když dovolíte, tak tady bych náš rozhovor ukončil. Za chvíli musím vyrazit do Dřevíče v Čechách. Takže těšilo mě.

Host: To néni možný. To přéce jen soudcové...Počkejte, já vás nechtěl urázit, že to málo. Můžeme dát pět miliónů na švejcarské konto, když vy nám Danylyšana pošlete. Pro nás to důležité, protože když on zpívat, my líp zabásnout Tymošenkovou.

Sledovaná osoba: Nezlobte se, ale opravdu to nepůjde. Přeji krásný den. Cestu ven znáte. (Odchází z místnosti)

Host: Deset miliónů, ve zlátě....

(Konec záznamu 15:48)

K záznamu přiloženy 4 fotografie.
Vypracoval detektiv Jan Zkoumal.
Originál: Vít Bárta
Kopie: Jozef Dobeš, Jan Zahálka,
Na vědomí: Kateřina Klasnová
Poznámka: Johnovi neposílat!

P.S. Přiložena žádost o čtyři pistole, dvě samonabíjecí pušky, opakovací brokovnici Remington a malorážku Ruger a dvě kila trhaviny, které jsou nezbytné k dokončení úkolu.

P.S.P.S. Tento dokument detektiv firmy ABL nikdy nevypracoval, ani nemohl, protože firma ABL se ničím takovým jako sledováním politiků dozajista nikdy nezabývala a s dnešními politiky Věcí veřejných nemá přece ani majetkové, ani personální, ani žádné jiné propojení.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....