27. prosince 2011 17:27 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Kim Čong-un píše Filipovi

Kim Čong-un | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kim Čong-un | foto: ČTK

PRAHA Lidové noviny obdržely email s odpovědí nového severokorejského diktátora Kim Čong-una na kondolenční dopis předsedy Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěcha Filipa. Překlad z korejštiny nyní otiskujeme.

Vážený soudruhu generální tajemníku,

velice si vážíme Vaší soudružské soustrasti, kterou jste stejně jako další miliardy lidí na celém světě projevil jménem Vaší bratrské strany u příležitosti skonu drahého nejjasnějšího vůdce korejského lidu, génia světového proletariátu a pokračovatele soudruhů Lenina, Stalina, Mao Ce-tunga, Pol Pota a Kim Čong-ila.

S velkou důvěrou sledujeme Váš hrdinský zápas o likvidaci proradného a prohnilého kapitalistického imperialistického systému v České republice a Vaši trvalou přípravu na vítězství českého proletariátu nad zdegenerovaným režimem "demokratů".

Chceme Vás i Vaše soudruhy ujistit naší trvalou podporou a připraveností Vám vyslat naši bratrskou pomoc na výstavbu převýchovných pracovních táborů, popravišť a dalších zařízení, v nichž budou likvidováni příslušníci starého režimu a sabotéři a zrádci.
Máme také velké zkušenosti s hladomorem, kterým lze tento problém, podobně jako to kdysi učinil soudruh Stalin na Ukrajině, také vyřešit poměrně efektivně.

Věříme, že až nás opustí smutek, tak společně s Vámi nadále povedeme hrdinský boj za obranu socialismu a jeho šíření po celé planetě, přesně podle učení velkého Kim Ir-Sena a jeho následníka Kim Čong-ila.

Zveme Vás tímto do našeho rekreačního střediska v Diamantových horách na letní dovolenou, kterou můžete strávit v naší krásné zemi i se svojí chotí.

Na závěr malá prosba. Až budete posílat příští dodávku tramvají, pošlete je nejen s kolejnicemi, ale i s elektrickým proudem. Současný pohon skupinou vězňů je pomalý, nespolehlivý a vězni jsou navíc třeba k výstavbě mého nového skromného sídla.

Se soudružským pozdravem
Vrchní velitel, Generální tajemník, Nejvyšší myslitel, Slunce korejského lidu, Milovaný vůdce Kim Čong-un

P.S. Jedná se zřejmě o podvrh. Soudruh Kim Čong-un by se nikdy nesnížil k tomu, aby svého velkého otce srovnával s tak zanedbatelnými postavami dějin jako byl Lenin, Stalin, či Mao.