6. prosince 2011 11:45 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Plán frakce reformistů na řešení krize EU

Vlajka Organizace evropských států (OES) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlajka Organizace evropských států (OES) | foto: Reprofoto

Vzhledem k blížícímu se krachu eurozóny a Evropské unie jako takové se připravila na tajném víkendovém zasedání frakce Evropské konzervativní a reformní skupiny (ECR) pod vedením svého předsedy Jana Zahradila krizový scénář dalšího vývoje. Část tohoto zásadního příspěvku, jehož text se před několika hodina mi objevil na Zahradilově facebookové stránce nyní LN přinášejí:

ECR navrhne bezprostředně po zrušení Evropské unie a vytvoření Organizace evropských států (OES)

Členství v OES nebude navrženo Francii a Německu, především z důvodu, že tyto státy se již předběžně dohodly na vytvoření Německo a Francie (německy Deutschreich, francouzsky Franmagne). Reálně lze počítat, že členy OES se stanou Česká republika, Slovensko (v případě, že volby vyhraje Richard Sulík), Polsko (v případě, že se 13. prosince podaří PiS provedení převratu a postavení Radoslawa Sikorského a Donalda Tuska před Státní tribunál), Maďarsko, Srbsko, Moldávie, Albánie, Kosovo, Chorvatsko, Makedonie, Černá hora, Bosna a Hercegovina, Lichtenštejnsko, Velká Británie a Turecko.

Evroposlanci těchto zemí přejdou do nově vytvořeného Meziparlamentního shromáždění OES, jehož zasedání se budou střídavě konat v Londýně a Istanbulu. Předseda ECR se automaticky stává předsedou Meziparlamentního shromáždění.

OES nebude mít kromě výdajů na Meziparlamentní shromáždění a sekretariát předsedy a Kulturní fond žádný společný rozpočet, ani žádný jiný společný orgán. OES bude řízen na základě jednání hlav států, které se rotačně budou konat v předsednické zemi. Předsednictví se mění jednou ročně a hlava této země je zároveň hlavou OES. První předsednickou zemí bude Lichtenštějnsko a první hlavou OES bude kníže Johannes Adam Ferdinand Alois Josef Maria Marko d'Aviano Pius von und zu Liechtenstein. První předseda se zavazuje platit výdaje na Meziparlametní shromáždění na příštích dvacet let.

Členské státy zřídí po vzniku OES Kulturní fond, do jehož rozpočtu každý stát přispěje 100 000 dolary. Sídlo KF OES bude v Podgorici. Prvním předsedou fondu se stane Alexander Tomský.

Datem vzniku OES vstupují platnost dohody Středoevropské zóny volného obchodu (CEFTA), jež dnes sdružuje Albánii, Bosnu a Hercegovinu, Chorvatsko, Makedonii, Moldavsko, Černou Horu, Srbsko a Kosovo a tyto dohody se dnem vzniku OES s okamžitou platností začínají vztahovat na všechny ostatní státy.

Vlajka CEFTA se stává vlakou EOS. Všechny členské státy ji vyvěsí na všech státních institucích, ovšem pouze s národními vlajkami členských států.

S okamžitou platností se vznikem EOS ruší mezi těmito státy platnost schengenských dohod a zavádí se imigrační zákonodárství a předpisy Velké Británie.

Na celém území EOS s výjimkou Polska se zavádí platnost registrovaného partnerství mezi osobami stejného pohlaví.

Na území EOS bude vydán zákaz platnosti a směňování "nového eura" a zákaz všech symbolů připomínající Evropskou unii, stejně jako pod zákaz činnosti všech politiků, novinářů a spisovatelů, kteří se zaprodali myšlenkám zkrachovalé Evropské unie. Toto opatření neplatí pro europoslance ECR.

P.S. Jak zjistily LN, tento text se nezakládá na pravdě a facebook europoslance Jana Zahradila nikdy takový text neobsahoval, neobsahuje a ani obsahovat nebude.

J. Kanioková d e b i l 3:53 9.12.2011

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…