Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

PALATA: Plán Víta Bárty na ovládnutí světa

Názory

  11:06
Šedá eminence Věcí veřejných, exministr Vít Bárta plánoval už v roce 1981 ovládnutí světa! Lidovým novinám se podařilo získat tajný dokument, který Bárta přednesl na pionýrském táboře turistického oddílu Veverky před nejméně třemi svědky.

Veverka - ilustrační foto foto: ČTK

Jeden z nich - list školního sešitu, na nějž si Bárta sepsal hlavní body svého ďábelského plánu na získání moci, během noční bojovky ukradl Bártovi ze stanu a před několika dny ho pod příslibem plné anonymity přinesl do Lidových novin.

Lidovým novinám se podařilo pravost dokumentu ověřit u jednoho z účastníků schůzky, dnes vysokého státního úředníka J. T., který uvedl: "Jo, něco takového Vítek tehdy plácal. Smáli jsme se mu a on se pak popral s Volešem... no a pak si ho odvezla maminka."

Výběr nejzávažnějších pasáží nyní přinášíme:

Vít Bárta: Co budu dělat, až budu velký

Budu lepší než můj tatínek, který je doktor, než má maminka, která je doktorka a než můj pradědeček, který byl ředitel nemocnice a kamarádil se s panem prezidentem Masarykem. Až budu velký, taky se budu kamarádit s panem prezidentem, ale ne se soudruhem prezidentem Husákem, ten se mi nelíbí.

Až budu velký, budu drsnější, hroznější, než všichni kluci ze třídy, co mi berou svačina a mlátí mě o velké přestávce.

Jen co vystuduji vysokou školu budu detektivem a na všechny budu něco vědět. A oni mi potom budou muset platit, psát úkoly a nosit tašku, protože jinak to na ně řeknu soudružce učitelce, nebo soudruhu Veřejné bezpečnosti.

A když budu tak mocný, budu od všech vybírat peníze. Deset, sto, sto padesát, sto padesát milionů, miliard, korun. A budu moc bohatý a maminka mi už nebude říkat, že se špatně učím a že dělám pradědečkovi ostudu.

Když budu mít peníze, koupím si za ně spoustu kamarádů a udělám si svoje Veverky, kde budu já předsedou a všichni mě budou mít rádi, protože jim koupím tolik lízátek, šumáků a čokolády a angličáků, kolik si řeknou. Když někdo přijde a řekne, že chce na limonádu, tak já mu dám ne na jednu, ale na deset, sto, tisíc limonád...

A taky koupím dvacet boxerů, co budou mít železné pěsti a zbijí každého, kdo se na mě jen ošklivě podívá. A hlavně zbijou ty grázly z páté cé, co mě svlíkli o velké přestávce v křoví na hřišti a schovali mi kalhoty a boty, takže si pro mě musela do školy přijít maminka. A Voleše zbijou taky...

A ožením se s Andulkou z béčka, nebo s Bětkou, a moje nevěsta bude mít krásné blonďaté vlasy a modré oči a všichni mi ji budou závidět a ona mě bude milovat, protože já jí koupím všechno, na co si vzpomene.

Až budu veliký, budu ministrem, generálním tajemníkem, nebo panem prezidentem, nebo králem, nebo náčelníkem VV (škrtnuto a opraveno na VB). A vás všechny, co se mi pořád smějete, nechám zavřít.

Vítek Bárta, vlastní rukou

P.S.:Pravost dokumentu Vít Bárta zatím nepotvrdil. Od pátku podle své tiskové mluvčí snaží osprchovat a očistit.

P. P. S.: Tento tajný plán nikdy neexistoval. A co když nikdy neexistoval žádný plán? Je vůbec Vít Bárta Vítem Bártou? Není Radek John nafukovací?

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...