4. dubna 2012 7:24 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Proč skutečně VV opustily vládu

Věci veřejné na tiskové konferenci.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Věci veřejné na tiskové konferenci. | foto: ČTK

Česká Bezpečnostní a informační služba zjistila závažné skutečnosti ohledně demise ministrů VV a pokusu o likvidaci vlády premiéra Petra Nečase z odposlechů telefonu předsedy Věcí veřejných Radka Johna.

Přepis hovoru, který LN dodal anonymní zdroj, vzhledem k jeho závažnosti ihned publikujeme.

Úterý 3.4.2012 16:50 minut

John: Dobrý den paní A., tak co? Máme jít do toho?

A.M.: Dobry den Radek. Ja myslet, že vy muset a muset hned. Vy to slyšet, co Nečas dnes na té univerzitě zase říkat. A to já vám neřikat, co řikat dnes odpoledne ten Klaus. To být úplná hrůza.

John: Ale je možné, že to bude znamenat pád vlády a předčasné volby. A ty volby kdoví jak dopadnou.

A.M.: Lepší každá volba, než to co je vláda dneska. Já to s Nečasem celý čas zkoušet, na zámek ho pozvat, přemlouvat ho mockrát, ale s ním to ani nehnout. Prostě konec, Schluss a basta.

John: Ale pořád platí, že jakoby naoko s tou Nečasovou unijní politikou nemáme problémy, tak jak jsme se tvářili v minulých měsících?

A.M.: Přesně tak, je se s vámi můj emisař dohodnout. Nesmí tu ani stín podezreni vzniknout. To být ohromný skandál, kdyby to se provalit, že mi s vámi kout ty, jak se říct, pikle. Vy dát si ty podmínky, na kterých my se s vámi dohodnout. Za to my o vás už nic dalšího neříct a vy žít dál bez zavření v žalář! Richtig.

John: A kde máme jistotu, že na nás ty věci časem nevytáhnete?

A.M.: Moje slovo muset vám stačit. Slovo německá kancléřka platí, to vy musíte si uvědomit. Jak já vám říct, tak udělat. Když Nečas padnout, naše tajná služba o vás nic nikam neposlat a nic nikomu neříct. Ale pod jedna podmínka, že vy to udělat hned a ne zase cukat, jako vy cukat minule. Jinak my se na vás už opravdu naštvat a všechno o vás povědět. Já už tam prostě Nečas nechtít, Nečas mě už štvát.

John: Já jsem to takhle Vítkovi, panu Bártovi, vzkázal a myslím, že to pochopil. Prostě dnes to pokládáme a dotáhneme to do předčasných voleb.

A.M.: To mě se líbit. S vámi být rozumná reč. Takže ještě jednou, jestli vláda 1. květen skončit, my nic neříct vy nebýt v base. Verstehen?

John: Rozumím a zařídím podle dohody. Jenom na okraj, až skončíme, nebyla by pro mě nějaká prácička?

A.M.: Já poptat se, jestli moje jedna známá nemít pro vás volné místo taxikare. Tak sbohem a já čekat, jestli vy udělat, co slíbit. Jinak já zlobit se.

V úterý 3.4. 2012 po 17. hodině oznamuje Radek John odchod ministrů Věcí veřejných z vlády. Na berlínském letišti právě po letu z Prahy přistává německý vládní speciál s kancléřkou Angelou Merkelovou na palubě.

P.S. Jedná se zcela jednoznačný a  viditelný podvrh. BIS telefon exministra vnitra Radka Johna nikdy, ale opravdu nikdy neodposlouchávala.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.