17. srpna 2011 13:01 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Vyznamenání bratrů Mašínů

Ctirad Mašín patřil ke skupině, která po únoru 1948 otevřeně bojovala proti komunistickému režimu v Československu, v 50.tých letech se přes NDR probojovala do Západního Berlína | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ctirad Mašín patřil ke skupině, která po únoru 1948 otevřeně bojovala proti komunistickému režimu v Československu, v 50.tých letech se přes NDR probojovala do Západního Berlína | foto: ČTK

Do Lidových novin byl prostřednictvím emailové pošty z adresy hubo4@seznam.cz zaslán digitální záznam. Jde patrně o nahrávku z jednání poradního sboru některého z ústavních činitelů ČR. Redakce LN obeslala žádost státním orgánům k vyjádření, zda se tento rozhovor u nich uskutečnil a zda by případně mohla označit aktéry. Nejzajímavější pasáž hovoru nyní otiskujeme.

Hlas1: A taky tu máme ty Mašíny. To je hroznej srpen, jen skončej homoušký devianti, tak začne kolotoč s Mašínama, když ten jeden z nich teď umřel. To zase budou ty topolánkovci hulákat, abychom jim dali vyznamenání.

Hlas2: Já bych jim nic nedával. Nedali jsme jim nic do teď, tak už to ty dva 28. říjny vydržíme.

Hlas3: Správně. Já nemám nic proti odboji, ale nesmí se používat násilí. Vždyť i já jsem odborář, už ve čtyřech letech jsem stavěl barikádu a nikde se tím nechlubím. Ale střílet na někoho, nebo někoho zabít, no fuj.

Hlas4: Ano, především to jsou sprostí vrazi a až potom, snad, nějací odpůrci komunismu. Kam bychom to došli, kdyby se všichni v Československu chovali jako Mašínové, nebo ti odporní Chartisté. To bychom tu měli Budapešť jako v šestapadesátém, nebo zbankrotovali jako Polsko s celou tou svou slavnou Solidaritou. Ano, odboj bylo třeba vést, ale inteligentně, jako třeba vy v Prognostickém ústavu. To byl odboj. Ale nějaká Charta, nebo Mašínové...

Hlas2: Jak to ostatně napsal ten Zahradníček, co ho máme na stránkách, jsou Mašínové odstrašující případ a "pomýlená skupinka".

Hlas3: Ano, opravdový odboj byl takový, u něhož nebylo poznat, že je to odboj. Třeba o takovém Vladimírovi si komunisté ještě 25.listopadu 1989 mysleli, že je to jejich člověk.

Hlas1: Dyby bylo nejhůř a ty hajzlové pisálkovský by do nás začali šít a nedejbože by se spikli i partou v ODS, tak jde vždycky říct, že "in memoriam" prostě řády neudělujeme a když to nemůžeme už dát jednomu Mašínovi, protože už je mrtvej, tak to nemůže dostat ani ten druhej, he he.

Hlas3: No super to je skvělý nápad. A teď se pojďme věnovat podstatným věcem. Kam to letím příští týden s tou přednáškou pro čestný doktorát...?

P.S. Je možné, že celý rozhovor je padělek. Odesílatel na dotazy LN nereaguje.

P.S. Stejně tak je možné, že bratři Mašínové tento rok 28. října konečně dostanou z rukou prezidenta republiky jedno z nejvyšších státních vyznamenání, byť Ctirad už jen in memoriam. Nebo snad ne?

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.