13. prosince 2011 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PALATA: Vznik suverénní republiky Česko

Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) s českým protějškem Václavem Klausem na setkání v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský prezident Vladimir Putin (vpravo) s českým protějškem Václavem Klausem na setkání v Praze. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Časová osnova z učebnice dějepisu pro 11. třídu základních technických škol

8. 12. 2011 Prezidenti České republiky Václav Klaus a Ruské federace Dmitrij Medveděv podepisují celou řadu dohod, především zásadní dokument o podílu Ruské federace na modernizaci Česka.

9. 12. 2011 Na summitu Evropské unie de facto vystoupila Velká Británie.

16. 12. 2011 K Velké Británii se přidává Česká republika a Maďarsko.

Zima 2011 Masové nepokoje zbídačelých pracujících v Evropské unii musí být potlačeny nasazením armády. Z unie je vyloučeno pro nedostatečnou schopnost přispívat do unijní pokladny Bulharsko a Rumunsko.

Březen 2012 Po volbách v Rusku, v nichž se s 98 % hlasů opět stává prezidentem Vladimír Putin, vyhlašuje Rusko, Kazachstán, Bělorusko, Tádžikistán a Arménie vznik Unie suverénních svazových republik (USSR).

14. 4. 2012 Nová slovenská vláda v čele s Robertem Ficem vystupuje z Evropské unie a NATO. Po potlačení povstání na Žitném ostrově podepisuje 22. 4. ochrannou smlouvu s USSR. Je také podepsána smlouva o vytvoření základny Dunajského loďstva USSR v Komárně.

Květen - červenec 2012 Převrat na Ukrajině. Po tvrdých bojích ustupují partyzánské jednotky Ukrajinských nacionalistů do Polska.

27. 7. 2012 Po odmítnutí příspěvků do fondu na navýšení obranných prostředků vystupují Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko ze Severoatlantické aliance.

31. 8. 2012 V Kremlu prezident Václav Klaus otevírá výstavu českých korunovačních klenotů, které se po ukončení výstavy stávají trvalou součástí Kremelské pokladnice. Na základě mezivládní dohody mají občané České republiky na příštích dvacet let snížené vstupné.

31. 9. 2012 Delegace východoevropských států podepisuje dohodu o vystoupení z Evropské unie. Českého prezidenta Klause čeká po příletu do Prahy nadšené přivítání.

28. 10. 2012 Na summitu v Jaltě se Česko a čtveřice dalších východoevropských států připojuje k USSR.

17. 11. 2012 Česká rada, z níž byli za zradu národních zájmů vyloučeny prounijní strany TOP 09 a ČSSD, schvaluje vznik České suverénní republiky. Skupinka zrádců a zaprodanců v čele s rakouským šlechticem Karlem Schwarzenbergem a americkým agentem Alexandrem Vondrou se pokusí ve Vídni založit exilovou vládu.

30. 12. 2012 Václav Klaus jednohlasně zvolen prezidentem České suverénní republiky s desetiletým mandátem.