Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid -1 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: PEŇÁS: V jámě Lvové aneb Ukrajina nohatá

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 10.8.2015 17:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Hoblík 10.8.2015 17:56

Ukrajinci si to sami po...! Nezdravící Ukrajinec je jenom produkt takzvaného kapitalismu; sám za to nemůže, ale stal se buranem v důsledku revolučního pokroku.

P. Pastorov 9.8.2015 16:13

vcelku dobrý článek,na kterém mi vadí pouze jediná věc..větu že silnice a chodníky tam vznikly jen díky německému obyvatelstvu,i když je  autor přímo nezminuje...tuto větu jsem totiž slyšel v jednom nacistickém válečném  propagačním dokumentu.Nevím,prostě si myslím,že silnice tam znali,nebyly asi tak hezké asfaltové a betonové  jako tzv.hitlerovy dálnice..ale přesto...

Š. Mayerberger 9.8.2015 10:56

Ukrajince lituji , že nemají štěstí na osobnosti , které by jim vládly. Vládne jim i nadále Oligarchie s nádechem nácků . A s tím Francouzským hercem to fakt přehnali. To už musí být hodně slabý v kramflecích , když jim vadí i Le pardie.

C. Sangrail 8.8.2015 21:33

Myslím, že ono folklorní zevšeobecňování (ukrajinské nezdravení jako příznak východoslovanské letargie) není na místě. Zápaďan navštěvující naše končiny by si zřejmě odnesl podobný dojem. Spíš jde o postkomunistickou nevychovanost než o symptom nějakého druhu slovanské duše. Mně osobně velmi vadilo v Polsku a v Pobaltí, jak arogantně, až drze se chová tamní personál (čest výjimkám), ale vždy jsem si uvědomoval, že u nás to není o mnoho lepší. Rozdíl je pouze v míře, ne v principu.

R. Smatana 7.8.2015 13:07

Len malé oprava: Bulgakov nebol ukrajinský autor, i keď časť života prežil a tvoril v Kyjeve, kde má aj múzeum a sochy . Bol to čisto ruský autor a vo svojej tvorbe to často pripomína.  To je podobný príklad cielene živenej nepresnosti, ako  robiť z Jozefa Gabčíka Čecha Josefa Gabčíka,  Josepha Carla Hella  zo Štiavnice Slováka Jozefa Karola Hella a z čistokrvného nemca Karla IV  najväčšieho Čecha . Nuž - dejiny a názvy robia momentálny víťazi .....

J. Lancik 8.8.2015 20:44

Co to kecate? Jak by nekdo mohl delat z Gabcika Cecha? Cech z tech co bojovavali v krypte kostela nebyl  ani jeden. Az na Gabcika, vsichni byli Moravaci. Morava vsak pro Slovaky a Cechy neexistuje, hanba jim!

C. Sangrail 8.8.2015 21:28

Moraváci jsou také Češi. Jsou občany ČR, tedy Čechy, a mluví česky.

J. Lancik 9.8.2015 8:42

Moravaci nebyli, nejsou a nikdy nebudou Cesi. Jsou sami sebou, tedy jen a jen Moravaci at se vam Cechum libi nebo nelibi. Jazyk obcovaci s tim nema spolecneho vubec nic, napr. v Irsku lide mluvi anglicky, zkuste jim rict, ze jsou Anglani se zlou se potazete. Morava mela zachovat v roce 1918  vernost cisari panu.  Ceskoslovensko nechat Cechum a Slovakum.

C. Sangrail 8.8.2015 21:30

V jádře správná připomínka, jen s tím "čistokrevným Němcem Karlem IV." bych nesouhlasil (a nejen kvůli malému "n"). Ve středověku neexistoval dnešní pojem národnosti. Karel IV. byl "Němcem" stejně jako obyvatelé Čech a Moravy: jako příslušník Svaté říše římské. Nebyl Němcem v dnešním slova smyslu, ani Lucemburčanem, ani Čechem.

J. Vargulič 7.8.2015 11:02

Z Vašeho článku mne zaujaly především ty zcela konkrétní imprese, méně už názorové vyznění..

Š. Apolen 7.8.2015 0:53

Za normálních okolností by tam pustili kohokoliv !

T. Czernin 6.8.2015 22:29

To je vidět, jakej je na Ukrajině bordel!! Za normálních okolností by tam Peňáse vůbec nepustili...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...