Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN

Diskuse k článku: PEŠEK: Proč si čeští vývozci potravin nestěžují v Moskvě?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 36
  • Poslední: 14.8.2014 12:38
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Zetík 14.8.2014 12:38

Pešek to říká dobře!

Říká jenom skutečnosti,které trochu přemýšlivý člověk uzná!Málo jsme všichni zaplatili kvůli oslabující koruně,aby jim ty jejich blafy někdo kupoval?Hamé výrobky vypadají hezky a přepychově,ale v řetězci,třeba Kauflandu jsou podobné výrobky levnější a často kvalitnější!!?Jestli jsem nějaký ten jejich výrobek koupil,dám si příště pozor,abych koupil raději jiný!

V. Vojáček 14.8.2014 5:11

Proč si výrobci neztěžují v Moskvě

Snad jen hlupák by si myslel,že Putin nechá bez odezvy sankce od EU a USA

A k tomu kdo začal,začalo se na OH v Soči,kde zablokovali americké námořní lodě Černé moře pro bezpečnost amerických sportovců.A na to si Putin osvojil

Krym.

P. Balcar 11.8.2014 9:44

Tady se zase sešel tedy výkvět proruských kreatur

jen co je Pravda ;)

Š. Mayerberger 11.8.2014 9:29

Co tomu ríct ?

Pan Pešek je buď diletant , nebo provokatér placený zahraniční rozvědkou , jakou ? CIA nebo KGB , nakonec to je jedno , ale měl by si zapsat za uši : Rusové budou stát ve frontě na banány , Evropané ve frontě před úřady práce a Američané se budou chechtat, jako vždy.

P. Balcar 11.8.2014 9:38

...

Tak šup do fronty!

J. Kanioková 10.8.2014 15:47

Aha...

""sankce na potraviny nevyhlásila česká vláda ani Evropská unie, nýbrž Moskva""

A nejdřív kdo ??? Nějak nám uniká řetězec událostí ?

G. Mýtič 10.8.2014 16:20

Re: Aha...

Neuniká. Ve článku to zmiňuje (číst pečlivěji!). Nicméně sankce, které tyto firmy postihnou skutečně vyhlásili mužici v Kremlu. Co se týče obchodování s Ruskem, je to jako obchod s akciemi. Můžete slušně vydělat, ale taky ne. Tohle snad tito najednou ukřičení exportéři mohli aspoň tušit (jestli to nejsou zrovna zarytí kremlofilové).

J. Vydra 11.8.2014 12:02

Re: Aha...

zbytečně se namáháte, kanioková nemá mozek, jen hubu.

J. Mrázek 10.8.2014 15:22

Odvetné opatření,vynucené činností EU

Chápe autor rozdíl ? Zřejmě vůbec, protože odkazuje podnikatele na Rusko se žádostí o nahrazení škod. EU s hzlavou v americké zadeli plní přikázané a servilně i víc. Takže EU si za to může sama a EU by měla pomoci vyhledáním jiných trhů a tím pomoci.  Soustavné svalování viny na "nařízenou stranu" v konfliktu je dětinswké a novinářské obce nedůstojné. Nicméně, co čekat od českých novinářů, že ????

P. Balcar 11.8.2014 9:43

Plošné sankce nejsou protiváhou

Plošné sankce nejsou protiváhou vůči k sankcím k vypbraným osobám a firmám podílejících se na nezákonné anexi Krymu a podpoře prosuských separatistů na východní Ukrajině.

Puťka se připravuje na dlouhodobou konfrontaci - šetří devizy. A nějak ty poloprázdné regály musí propagandisticky prodat domorodcům a rusofilům.

M. Frank 10.8.2014 14:08

Zatím se ozvaly v česku firmy jako Hamé

za kterými stojí jako vlastníci lidé svázaní s ruskými tajnými službami a ruskou mafií. Jen houšť, konečně na ně dojde!

J. Kohout 10.8.2014 19:13

Re: Zatím se ozvaly v česku firmy jako Hamé

geniální ..

J. Zeman 10.8.2014 11:37

Ten Pešek, to je ale hňup

kapitalistický. :))

J. Rey 10.8.2014 7:00

Naprosto školní ukázka politické demagogie.

Ten pan Petr Pešek musel být učenlivým žákem bývalé komunistické strany, a jeho propagandistického oddělení.Ale zapomněl, že dneska mají lidé přístup k informacím z celého světa, vytváří si vlastní názor na dění, a tak se zde tento pán, jen zesměšnil.

M. Šikola 9.8.2014 19:46

Chodí Pešek okolo a zase nic nám neřekl.

Bylo by dobré, kdyby už někdo mluvil pravdu nebo psal objektivně. Ale při inteligenci redaktorů to asi nebude.

M. Konečný 9.8.2014 20:19

Re: Chodí Pešek okolo a zase nic nám neřekl.

Něco k tématu by nebylo? Nebo jen potřebujete ventilovat svoji hloupost?

M. Šikola 10.8.2014 16:35

Re: Chodí Pešek okolo a zase nic nám neřekl.

Škoda, že Ti nic nedošlo. To není moje vina ani, České pošty. Asi to bude Tvoje hlava.

R. Vašíček 9.8.2014 19:00

Prečo by nemalo obstáť,

že je to odveta? Podľa mňa obstojí veľmi dobre. Rád by som už počul príhovor Obamu, v ktorom vyzýva Porošenka, aby prestal vraždiť civilistov a začal intenzívne rokovať.

P. Balcar 10.8.2014 7:02

Zavraždění kritici separatistů

Lidskoprávní organizace postrádaly od vyhlášení separatistických republik stovky lidí, kteří "zmizeli". Některé našli v masových hrobech:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UBsEkF_GY0E

P. Pruner 9.8.2014 18:18

naopak podpořit !

Závěry vidím jinak. Nebyli to zemědělci a potravináři, kteří zdeformovali trh nesmyslnými sankcemi. Normální přeci je, aby státy spolu obchodovaly a jednaly. Sankce jsou první stupeň války.  Na to Moskva reagovala stejně hloupě protisankcemi - byť dopad sankcí EU pro nás  je 2,2 miliardy a protisankcí pouze 0,3 miliardy. Viníkem je tedy stát a EU, měly by to zemědělcům a potravinářům kompenzovat rozumným způsobem, který by zamezil spekulacím.

To v případě dalšího stupňování sankcí a protisankcí necháme postižené obory zkrachovat ?? K tomu zákonitě dojde, válečných štváčů je vždy pár na obou stranách, bohužel i v mrňavé ČR, které není nic do velmocenských sporů - kdyby někomu při tom šlo o Ukrajince, tak zastaví vraždění civilistů na východní Ukrajině. EU s Ruskem zatím oficielně nejedná, Američanům vzájemné oslabení obou konkurentů jedině vyhovuje.

P. Balcar 9.8.2014 22:44

Omyl

EU ani ČR žádné plošné sankce na ruské výrobky neuvalili. Sankce EU byly namířené na osoby a firmy s účastí na anexi Krymu nebo podporou separatistů na východě Ukrajiny.

Plošné sankce na celý segment výrobků vytáhla Moskva. Opět vytáhla brokovnici jako první.

P. Pruner 9.8.2014 23:04

Re: Omyl

Dobrý večer a dobrou noc pane Balcare, pokud reagujete na mne, tak já jsem ale nic takového na co reagujete netvrdil.

Firma může zkrachovat jak tím, že nekoupí naléhavě nutné díly, tak tím, že na zboží nebude mít dostatečný odbyt.

Jelikož  kapitalismus je založen na přebytku výroby a nedostatku odbytu, tak sankce Moskvy jsou jistě inteligentnější, protože netrestá vlastní firmy - ty jen musí nakupovat jinde.

P. Balcar 10.8.2014 6:56

Omyl

Tvrdíte, že "Viníkem je tedy stát a EU", ale viník celé situace sedí v Moskvě! Kromě vlastních firem trestá také vlastní obyvatele. Ale co si zvolili, to mají.

A jedinou Putlerovou motivací je vytahování ramen a příprava na dlouhodobé poměřování ekonomických sil, spočívající v šetření devizových prostředků, které v normálnějších časech Rusko vynakládalo na nákup potravin, které si na místním trhu nevyprodukují.

Výsledkem bude snížení konkurence v dovážených komoditách - vyšší ceny nebo nižší kvalita, doprovázená inflací a devalvací rublu.

Putlerovou starostí bude jak to propagandisticky podat vlastnímu obyvatelstvu. Ale podle některých komentátorů Putinovi Rusové spíš odpustí drahotu a poloprázdné krámy, než ústup a ztrátu protiprávně anektovaného Krymu.

J. Vydra 10.8.2014 8:32

Re: Omyl

Pruner argumenty nikdy nemá, jen spousty žvástů, který jsou většinou zavádějící a netýkají se tématu. Ignorování je nejlepší, stejně to s ním nikam nevede, když něco dokážete, on zmizí a žvatlá jinde...

P. Pruner 10.8.2014 9:33

Re: Omyl

Pane Vydro, je mi líto, že Vás vyvede z míry když někdo má jiný názor než ten Váš, který považujete za jediný správný. Přeji hezkou neděli, jdu dělat něco užitečného.

P. Pruner 10.8.2014 9:30

Re: Omyl

Pane Balcare viníkem sankcí je ten kdo je vyhlásil a přivedl nás na počátek války. A to jsou EU, USA a následně Rusko. České firmy na tom vinu nenesou, proč mají trpět ?

Pokud chcete diskutovat o viníkovi současné světové špatné situace -  Jen podotknu, že konec politické spolupráce nastal po vyhlášení bezletové zóny v Libyi. Tehdy Rusko a Čína z humanitárních důvodů hlasovaly v RB pro. To bylo zneužito ve prospěch povstalců k likvidaci režimu Kadáffího leteckými útoky. Byl to lump, ale alespoň tam vládl klid a státníci se s ním objímali do doby, kdy chtěl uzavřít jiné smlouvy na prodej ropy po vypršení těch starých.

Nebo si myslíte, že v Sýrii by odpůrci diktátora Asáda měli sebemenší šanci proti jeho armádě kdyby nebyli podporováni z USA a nepřišli zahraniční žoldáci ? Část jich teď ovšem expanduje do Iráku...

Položme si jednoduchou otázku, proč nemohla Ukrajina zůstat neutrální, zbavit se oligarchů a budovat standartní stát jak chtěl Majdan v době masových demonstrací ?

P. Balcar 10.8.2014 10:26

Omyl

Co má společného Libye s anexí Krymu???

Zdá se že tuto anexi podporujete a Rusku schvalujete, protože Ukrajina nebyla ani náhodou neutrální. Byla vedená putinovým člověkem a dotovaná slevou na dodávky plynu.

P. Pruner 10.8.2014 16:12

Re: Omyl

Pane Balcare, se vztahy mezi státy je to jako mezi lidmi. Když někdo zklame Vaši důvěru (dosaďme si libyjské události), tak mu příště nevěříte (od té doby Čína a Rusko vetují návrhy Západu v RB).

Mír je založen na rovnováze moci. Ten kdo se ji snaží porušit ve svůj prospěch = USA v Sýrii proti Asadovi a na Ukrajině podporou svržení demokraticky zvoleného prezidenta - ten mír ohrožuje.

Janukovyč nebyl Putinovým člověkem. Smlouva s EU byla jednostranně nevýhodná pro Ukrajinu. Měla uvolnit svůj trh unijnímu zboží, ale opačným směrem měly trvat zábrany. EU nabídla půjčku půl miliardy, Putin 15 miliard a navíc slevu na plyn oproti smlouvě podepsané Tymošenkovou - o té byste tedy mohl říci, že byla kamarádkou Putina.

Je zbytečné připomínat, že se krymští obyvatelé rozhodli v demokratickém referendu. Nebo si snad myslíte, že dnes by hlasovali jinak ?

P. Balcar 10.8.2014 21:03

Omyl

Blebtáte nesmysly.

Rusko výměnou za ukrajinský jaderný arzenál podepsalo smlouvu zaručující Ukrajině bezpečnost a územní celistvost. Obojí porušilo!

P. Pruner 11.8.2014 6:56

Re: Omyl

Nesmysly ? - nemáte věcné argumenty.

Taková smlouva existuje jen ve Vaší hlavě - bylo pouze jakési memorandum.  Krym se odtrhnul na základě demokratického referenda jeho občanů obdobně jako se odtrhli Kosovští Albánci za souhlasu USA a států EU.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...