3. srpna 2015 12:18 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

PETRÁČEK: Technaři? Silná společnost jednou za rok ‚bordel‘ překousne

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 37Diskuse
V bývalém utečeneckém táboře v Červeném Újezdu na Teplicku se koná technoparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V bývalém utečeneckém táboře v Červeném Újezdu na Teplicku se koná technoparty. | foto: ČTK

Hledáte-li měřítko liberálních postojů zdejší společnosti, nezkoušejte to na vztahu k běžencům, ale vůči technařům. Vlna migrantů znejisťuje celou Evropu a vystavuje na odiv to horší z ní. Ale technoparty je něco, co přijde, pár dnů „dělá bordel“ a pak zas odejde. Jak to právě vidíme v Červeném Újezdu na Teplicku.

Technoparty vyvolávají kritiku postižených domorodců. Ti často považují technaře za spratky, kteří kašlou na hlukové a pořádkové normy. Ale svobodná společnost má být tak silná, že několikadenní „bordel“ jednou za rok překousne. Kdo říká, že ne, ať se zamyslí nad pár věcmi.

Tato společnost toleruje automobilové soutěže na veřejných silnicích, ač při nich umírají diváci. Toleruje hobby myslivců, ač mu padají za oběť houbaři či trampové. Toleruje letní hudební festivaly, ač generují kravál. Proč by jednou za rok nemohla tolerovat technoparty?

Právě uplynulo deset let od neblaze proslulého zásahu proti akci CzechTek. Ač se konala na řádně pronajaté louce, účastníci byli rozehnání policií už preventivně a brutálně. Mnohým to připomnělo normalizační zásahy proti undergroundu. Buďme rádi, že exekutiva se poučila a podobný průšvih se od té doby zatím neopakoval.

  • 37Diskuse


Zbyněk Petráček

Autor

Zbyněk Petráčekzbynek.petracek@lidovky.czČlánky


Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz