Diskuse k článku: PETRÁČEK: Fandíš Trumpovi? Ukázal další cestu, kterou lze obcházet Kongres

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 18.2. 2019 14:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Rameš 18.2.2019 14:56

Je to chmurka sledovat, jak lidé opakovaně a s nadšením oslavují zavedení výroby bičů, které dříve či později dopadnou na jejich záda. To zase jo.

T. Cerny 17.2.2019 19:29

P.Tichy, vy jste typicky naprosto indolentni obcan soucasneho ceska -pry" toto cesko pomuze tomu , kdo pomoc potrebuje ".Recko a Italie jsou diky sve poloze uprchliky naprosto zavalene . Jen Nemecko jich prijalo 1,5 mil. , udesne Cesko ani jedineho sirotka aby pomohlo alespon trosicku Recku a Italii. Jen se divim , ze rekove a italove nezakazou cechum vstup k nim. Ja se za to, ze jsem puvodem cech vsude omlouvam.

T. Cerny 17.2.2019 13:42

Vyhlaseni Stavu nouze (emergency act ) je pochopitelny treba pri prirodnich pohromach jako jsou huge hurricanes , earthquakes, landslides etc.

Zbedovane vyhladovele matky s detmi z Hondurasu , Nicaragua , Mexico , Guatemala preci nemohou USA , ten nadherny melting pot vsech ras , nabozenstvi a barev kuze nijak ohrozit.Ze clovek si v zivote hleda pro sebe vzdy to nejlepsi by mel vedet i zdejsi truhlik p. tichy et consorte.

M. Frank 17.2.2019 16:25

To je sebevražedné uvažování. Matky a děti? Nenechte se vysmát, netvoří ani setinu těch kobylek.

T. Cerny 17.2.2019 17:16

Vy jste naprosto typicky obcan tohoto ominosniho Ceska.Copak u Vas v Cesku neukazuji authentickou dokumentaci situace na hranicich Mexika s Kalifornii , resp. s arizonou ? Pro obcany tohoto udesneho Ceska jako je p. Frank jsou uprchlici ze Syrie , jemenu , Guatemaly , Hondurasu , Niacaragui pouhe " kobylky ".Ironie je , ze pro Brexit hlasovali predevsim obyvatele GB znechuceni temi statisici cechu a polaku kteri se drali do GB za " lepsim " a kterych se Britove po Brexitu alespon zbavi.

M. Frank 17.2.2019 21:36

Ano, jsou to pouze kobylky. Jsou mi lhostejní, ale my jim nejsme, oni nás nenávidí a jakmile mají příležitost, tak nás vraždí. Je mi jedno co si myslíte pane Černý, vy jste odešel za lepším do Německa, jste také kobylka a vyžírka, vaše názory na Čechy a na mne mne nezajímají, jste jedno ze sarančat. Když zmiňujete GB, tam lze zavraždit Čecha, brutálním způsobem umlátit řetězem, naprosto beztrestně. Taková země je mi naprosto ukradená.

F. Grimes 16.2.2019 18:58

"Tuší vůbec, že pomocí stavu nouze by mohl aktivistický prezident z řad demokratů omezit střelné zbraně nebo odstavit uhelné elektrárny?"

Haha, jelikož je toto v současnosti asi nejvíc diskutované téma, a zrovna tyto dva příklady se v amerických médiích neustále opakují, řekl bych že si to uvědomují líp než pan Petráček, který toto téma od nich převzal.

T. Cerny 16.2.2019 14:07

Paen Hamal , pise se " ultima ratio " .Nicmene u nas v zapadni EU nenajdete jedine medium , ktere by o tom demagogovi Trumprovi neco positivniho napsaly zatimco cesky Zeman porad prosi o prijeti u nej , lec vzhledem ke sve absolutni bezvyznamnosti marne.V USA je proti Trumpovi asi 60% americanu .-V tomto ominosnim Cesku je 99,9% jejho obcanu proti prijimani byt jedneho sirotka z rad islamskych uprchliku , v USA zase nechteji prijmou zadne deti z rad krestanu z jihu severni Ameriky.To jeste byly casy , kdy Reagan vyzyval Gorbacova aby strhnul tu zed v Berline, ktera byla jen par 10 km dlouha. Nyni chce ten magor v USA stavet zed pres 3000 km dlouhou na obranu proti jinym krestanum z jihu .Jak uvadi Der Spiegel, nejspis se to Trumpovi nepodari se proti justici prosadit, neb spousta pravniku ve vysokych funkci chysta na Trumpa zalobu.

R. Tichý 17.2.2019 11:43

Melete levicove fake news a lzi. Trumpovi nevadi "jini krestane z jihu". Vadi mu lide, kteri do USA prichazeji NELEGALNE, tzn. ne pres hranicni prechody.

P. Pruner 16.2.2019 13:22

Myslím, že příklady uváděné na konci jsou zcela jiného charakteru než jednorázová stavba ochranné zdi.

A. Fafejta 16.2.2019 16:23

Asi jste to nepochopil. Jde o pouziti stavu nouze jako nastroje k prosazeni svych zameru. Zamery mohou byt ruzne. Kdyby Obama po nejakem ze skolnich masakru vyhlasil stav nouze a zakazal veskery prodej zbrani, takove jednorazove opatreni, jak byste reagoval?

P. Pruner 16.2.2019 16:55

O tom přeci píši, že to jsou nesouměřitelné věci.

B. Hamal 16.2.2019 12:53

Záleží, kde leží

Pokud se do některé země hrnu jako kořistnický agresor, pak střežení hranic země mé oběti, natož jejich hájení silou, je čímsi zrůdným, ba zločinným.

Pokud se naopak vyhladovělé oběti mé agrese v zoufajsrví začnou cpát do mé země, pak uzavření mých hranic vysokou zdí i za cenu vyhlášení stavu nouze, a nasazení zbraní na mé hranici, je ultima racio.

Najdete na Lidovky.cz