Pondělí 21. září 2020svátek má Matouš 8 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

PETRÁČEK: Vary a zbrojovka. Jak filmaři a studenti válcují emocemi racionalitu

V době 30. výročí pádu komunismu si připomínáme, že u nás mu dali tvář studenti a herci. V prostředí stávkujících divadel a škol vzniklo Občanské fórum a Václav Havel se setkal s Václavem Klausem. To ovšem nedělá z herců, divadelníků, filmařů a studentů definitivní hybatele dějin, i když jistá touha tu je. Ukazuje se to právě teď.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kusák 9.7.2019 13:40

Existuje názorová skupina, která s celebritami souzní, jiná je naopak nechápe. Navzájem se neovlivní. Pak je zbytečné zaujímat jakékoliv stanovisko. Mám ovšem dojem, že polovina divadel v Praze je zbytečná, Dotace bych jim nedal, ale pokud se uživí, jejich věc.

J. Novák 8.7.2019 14:30

Proč?

J. Kotala 8.7.2019 12:29

Jde degeneraci politickou korektností.

J. Novák 8.7.2019 12:11

Sprívně jste na konci poznamenal, že vesměs jde o herce již zesnulé. Takže naznačujete, že dnešní herci už nemohou být prvořadými, tedy dokud jsou naživu, ale prvořadými se stanou až po smrti? Za sebe říkám, že si myslím, že je u nás celá řada velmi dobrých herců a že mnozí nejsou horší, než byli jejich předchůdci. Jde o výměnu generací tak, jako je tomu i v jiných oborech. A říci, že učitelé, lékaři, matematici, inženýři, kteří už zemřeli, byli lepší, než učitelé, lékaři, matematici, inženýři dnešní? Nu, nevím, nevím... :))

P. Čech 8.7.2019 12:03

Ti, jak říkáte, dnes mrtví lidé, byli před časem živí. A jako živí byli páni herci, což se o většině dnešních komediantů říci nedá.

P. Čech 8.7.2019 12:01

Ondřej Vetchý, Petr Štěpánek, Jiří Suchý, Ivan vyskočil a jiní. Je jich nemálo, ovšem neřadím mezi ně Svěráka, Štěpánovou, Jana Hrušínského a podobné exoty.

P. Čech 8.7.2019 11:56

Jan Werich, Jiří voskovec, Miloš Kopecký, Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Rudolf Hrušínský nejstarší,Jiří Adamíra, Jaromír Hanzlík, Jiřina Štěpničková, Dana Medřická, Stela Zázvorková, a nemálo dalších, vesměs již zesnulých.

J. Novák 8.7.2019 11:51

Neřekl bych, že seriály, které točí soukromé TV, by až zas tak byly dotovány státech. Dokonce si dovolím pochybovat o tom, že by byly státem vůbec dotovány. O filmech to vesměs platí též. Takže pravdu můžete mít možná u ČT, kde toho ale dost uhradí koncesionářské poplatky, eventuálně v případě divadel, i když ani u nich to není nikdy stoprocentní.

J. Novák 8.7.2019 11:43

No, musím souhlasit s panem A. Novákem. Pan Čech vyjmenoval mrtvé herce, že? Tudíž tím, co píšete, zřejmě chcete naznačit, že v současné době žádní herci, které byste mohl zařadit mezi tzv. prvořadé, nejsou, co? No, v tom případě je mi vás líto... Jen podotýkám, že nehodnotím jejich "iniciativy", ale jen a jen jejich herectví.

A. Novák 8.7.2019 10:51

jestliže prvořadí už vymřeli, logicky se stávají prvořadými ti, co byli předtím druhořadí...:o)

M. Henrik 8.7.2019 9:59

Máte je tam vyjmenované.

M. Bilkova 8.7.2019 9:20

Horáku,vy si děláte legraci nebo jste blázen! Proč nenávidíte studenty a umělce? Protože asi sám nic neumíte.

J. Novák 8.7.2019 9:18

V takovém případě by snad bylo lepší, aby to stát zaplatil rovnou; kde jinde by umělci vzali prachy, než ze státních dotací? Těch soukromých investic do umění mnoho není a pokud ano, je tvrdě vyžadována návratnost.

M. Bilkova 8.7.2019 9:18

Pane Nováku, to,co on považuje za prvořadé hvězdy jsou bohužel dnes mrtví lidé. Někteří lidé zaspali dobu.

J. Novák 8.7.2019 9:04

Zdravím vás, důchodče Rečko za PC! :))

J. Novák 8.7.2019 9:03

Evidentně jste ten článek nedal. Jinak by vám bylo jasné, o jakých že pan Petráček v případě studentů píše demonstracích. A neřekl bych, že by ta petice umělců směřovala proti koblihám či dotacím na pekárnu. Takže, Horák, zkuste ten článek ještě jednou, třeba to pak bude lepší.

J. Novák 8.7.2019 8:58

Petici pánů umělců bych pochopil, kdyby nabídli vedení festivalu řešení, a to třeba takové, že když v příštím roce vedení festivalu odmítne sponzoring ze strany zbrojařů, že se mezi sebou složí a festivalu přispějí stejnou částkou, jakou mu dali letos zbrojaři. Co vy na to, páni umělci?

J. Novák 8.7.2019 8:56

Když pominu trapnost té petice, mám na vás otázku: Když vámi jmenovaní umělci jsou umělci druhořadí, které považujete za prvořadé?

P. Horák 8.7.2019 8:43

ty zatraceny studenti a deti, ty rozvratili socialismus mrchy. a ted se jim nelibej koblihy a sto mio dotaci na pekarnu. hajzlove. ja bych ty umelci a studenty zakaazal. sou drzy.

A. Reček 8.7.2019 8:22

Co chtějí studenti nebo kulturní činovníci v Praze, zajímá pouze novináře, protože mají o čem psát. Běžnému člověku je to zcela jedno. Jo, ještě tak důchodci na PC si toho všimnou, protože nemají co dělat!

A. Fafejta 8.7.2019 7:48

Jste zmanipulovany pychou.

P. Čech 8.7.2019 6:55

Ano, "Nevíme, co chceme, ale chceme to hned" a teď. To je heslo a vize všech "aktivistů" neziskových organizací a všelijakých, zmanipulovaných skupinek studentů. V mnoha případech nezletilých, středoškolských. Je třeba se otevřeně podívat zpět do roku 1989. Tam se na protestech podíleli hlavně studenti, kteří již dosáhli zletilosti a nemenší měrou herci. Ovšem jací herci? Podle mne páni herci (Čepek, Brodský, Kopecký, Menšík,Hrušínský nejstarší a pod) a paní herečky ( Zázvorková, Medřická atd). Dnes podepisují petice hlavně herci druhořadí (Štěpánová, Svěrák, Jan Hrušínský a pod), zpěváci (Klus), všelijaké mediální celebrity, a nedospělí studenti. Povětšinou to zmanipulovaní lidé. Zmanipulovaní pražskými lepšolidmi a zejména zahraničními neziskovými organizacemi (AI a pod). Když k tomu připočteme notnou dávku emocí, je oheň na střeše.


Nebezpečná místa Česka: brněnský Cejl. Místo, kde vidíte policii jen projíždět

Cejl, Brno | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Reportéři MF DNES mapují místa, která podle statistik nejsou výjimečně nebezpečná. Ve skutečnosti jde o no-go zóny,...

Němci kritizují Česko a vzkazují: Podívejte se na naše opatření. Fungují

V Německu se žáci chrání proti infekci i při hodinách. Pokud nemají roušky,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirová propast mezi Českem a Německem se nadále prohlubuje. Z premianta třídy se stal problémový žák, popisují...

Když ne jeho, tak aspoň jeho dítě! Psycholog Šmolka nejen o zoufalých milenkách

Psycholog a manželský poradce Petr Šmolka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve třiceti už se neprovdáš. Věta, kterou kdysi běžně slýchaly dívky nad třicet let, považované už za staré panny. Dnes...